Aktualności

02/04/2020

Kamera termowizyjna od Politechniki Opolskiej

Politechnika Opolska wypożyczyła naszej placówce profesjonalną kamerę termowizyjną wraz z oprogramowaniem, dzięki której w bezstykowy sposób mierzona jest temperatura osób wchodzących do szpitala.
30/03/2020

Podziękowania

Serdecznie dziękujemy firmie Kasprzak Hale Namiotowe za okazaną nam pomoc. W użyczonym namiocie, który stoi przed wejściem głównym do USK, przez 24 godziny na dobę nasz personel medyczny przeprowadza wywiad epidemiologiczny wszystkich osób, które wchodzą do szpitala. Dziękujemy też żołnierzom Wojsk Obrony Terytorialnej z Brzegu, którzy od dziś nas wspomagają w tej pracy.
26/03/2020

WAŻNA INFORMACJA DLA PACJENTÓW!

Szanowni Państwo, W celu zapobiegania oraz zwalczania zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi w związku z epidemią – COVID-19 od dzisiaj (26 marca), każdy pacjent wchodzący do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego zobowiązany jest wypełnić ankietę (wywiad epidemiologiczny), a dyżurujący pracownik medyczny będzie dokonywał u pacjentów pomiaru temperatury ciała.
26/03/2020

TELEPORADA W PORADNI DIABETOLOGICZNEJ DLA DZIECI

W przypadku teleporady w Poradni Diabetologicznej dla Dzieci, najpóźniej do 9 rano w dniu zaplanowanej wizyty, konieczne jest przesłanie na adres Poradni diabetologia@wcm.opole.pl następujących informacji: Masa ciała i wzrost dziecka (aktualne pomiary wykonane w domu) Czy dziecko ma aktualnie jakieś dolegliwości?
24/03/2020

Kwarantanna - najważniejsze informacje

Kwarantanna trwa dwa tygodnie. W tym czasie: w żadnym wypadku nie wychodź z domu spacery z psem, wyjście do sklepu czy do lekarza są zakazane. W zakupach czy wyprowadzeniu psa niech pomoże Ci sąsiad lub ktoś bliski jeżeli masz bliski kontakt z innymi osobami w domu – one również muszą zostać poddane kwarantannie jeżeli masz objawy choroby, koniecznie zgłoś to telefonicznie. 
19/03/2020

Lekarskie konsultacje telefoniczne

Ważna informacja dla Pacjentów - uruchamiamy lekarskie konsultacje telefoniczne. Nasza konsultantka odpowie na wszystkie pytania - dzwońcie pod nr tel. 77 45 20 215, od godz. 8:00 do 14:00 (od poniedziałku do piątku). Pod tym samym numerem można odwołać zaplanowaną wizytę.
16/03/2020

Odwołanie cyklu konferencji

BEZPŁATNE SPOTKANIA INFORMACYJNO-EDUKACYJNE - RAK JELITA GRUBEGO ODWOŁANE Informujemy, że do odwołania zawieszone zostają bezpłatne spotkania informacyjno-edukacyjne dotyczące profilaktyki pierwotnej i wtórnej raka jelita grubego, realizowane w ramach projektu pn. „STOP DLA RAKA JELITA GRUBEGO - program zdrowotny przeciwdziałający zachorowaniom na raka jelita grubego”.    
16/03/2020

Komunikat dla pacjentów

Informujemy, że zgodnie z decyzją Wojewody Opolskiego planowe przyjęcia do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu oraz planowe zabiegi mają się odbywać się zgodnie z terminami wcześniej ustalonymi.
13/03/2020

Wstrzymanie planowych przyjęć

Informujemy, że w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 wprowadzony zostaje zakaz planowych przyjęć oraz planowych zabiegów oraz zakaz odwiedzin (z wyłączeniem przypadków medycznie uzasadnionych, przy bezwzględnym zachowaniu wymogów sanitarno-epidemiologicznych.
09/03/2020

Zakaz odwiedzin

UWAGA Ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną i pojawienie się w Polsce koronawirusa COVID-19 w trosce o bezpieczeństwo pacjentów leczonych w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu od dnia 9 marca 2020r. wprowadza się całkowity zakaz odwiedzin.
04/03/2020

BEZPŁATNE SPOTKANIA INFORMACYJNO-EDUKACYJNE - RAK JELITA GRUBEGO

Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu zaprasza do udziału w bezpłatnych spotkaniach informacyjno-edukacyjnych, na których przybliżymy znaczenie profilaktyki pierwotnej i wtórnej raka jelita grubego. Spotkania realizowane są w ramach projektu pn. „STOP DLA RAKA JELITA GRUBEGO - program zdrowotny przeciwdziałający zachorowaniom na raka jelita grubego”, współfinansowanego ze środków Un...