Aktualności

30/10/2020

KOLEJNY ETAP MODERNIZACJI USK

Dwa nowoczesne agregaty wody lodowej trafiły do USK. Ich rolą jest wsparcie techniczne aparatury medycznej wymagającej chłodzenia w procesie eksploatacji oraz urządzeń i instalacji klimatyzacji.
28/10/2020

ZMIANA ZASAD DOSTARCZANIA PACZEK DLA PACJENTÓW HOSPITALIZOWANYCH W USK

Szanowni Państwo, informujemy, iż od dnia 28 października 2020 r. ulegają zmianie zasady oraz miejsce dostarczania rzeczy dla pacjentów. Paczki dla pacjentów przyjmowane są w holu głównym szpitala obok punktu pomiaru temperatury. Wszystkie rzeczy dostarczone przez rodzinę dla pacjentów przekazywane będą na poszczególne oddziały o godz. 11.00 i 16.00 oprócz weekendów i świąt.
23/10/2020

NOWE ZASADY BEZPIECZEŃSTWA W CAŁYM KRAJU

Od soboty, 24 października cała Polska zostanie objęta obostrzeniami czerwonej strefy. Poniżej przedstawiamy zasady bezpieczeństwa w zakresie edukacji, gospodarki oraz życia społecznego: - objęcie nauczaniem zdalnym klas 4-8 szkół podstawowych - w dniach nauki szkolnej, w godzinach 8:00-16:00 obowiązek przemieszczania się dzieci do 16. roku życia pod opieką rodzica lub opiekuna - szko...
20/10/2020

2 MILIONY ZŁOTYCH DLA USK

Zarząd województwa zwiększył dofinansowanie projektu unijnego, realizowanego przez Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu o kolejne 2 miliony złotych.
19/10/2020

INFORMACJA DLA ZGŁASZAJĄCYCH SIĘ NA SOR

Szanowni Państwo W trosce o bezpieczeństwo pacjentów, Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu zapewnia opiekę medyczną przez całą dobę. Jednym z kluczowych oddziałów jest Szpitalny Oddział Ratunkowy (SOR), w którym personel medyczny udziela świadczeń zdrowotnych osobom w stanie nagłego zagrożenia życia i zdrowia.
16/10/2020

PRACA DLA DIAGNOSTÓW LABORATORYJNYCH

Oferujemy zatrudnienie w laboratoriach wyposażonych w nowoczesny sprzęt, współpracę z doświadczonym personelem oraz możliwość podnoszenia kwalifikacji zawodowych. Poszukujemy do pracy diagnostów w Zakładzie Mikrobiologii i Zakładzie Diagnostyki Laboratoryjnej USK.   STANOWISKO:  Diagnosta laboratoryjny / Młodszy Asystent w Zakładzie Mikrobiologii
15/10/2020

ADRESY PUNKTÓW POBRAŃ NA OPOLSZCZYŹNIE

Szanowni Państwo W województwie opolskim jest kilkanaście miejsc, w których można wykonać bezpłatny test na Covid - 19. Wystarczy tylko skierowanie od lekarza POZ. W celu znalezienie najbliższego punktu pobrań  proszę kliknąć poniższy link: https://bit.ly/379PYXw
30/09/2020

Opolska Nagroda Jakości dla USK

Po raz 17 Opolska Izba Gospodarcza przyznała nagrody. W tegorocznej edycji  kapituła skupiła uwagę na służbie zdrowia i  zdecydowała się docenić jej pracowników za zaangażowanie i pracę w czasie pandemii COVID-19. Jednym z laureatów był Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu. W imieniu szpitala nagrodę odebrała przewodnicząca Zespołu Kontroli Zakażeń Szpitalnych pani doktor Zofia Maj...
28/09/2020

Nagroda w konkursie INSPIRACJE 2019

Podczas uroczystej gali w Warszawie wręczono nagrodę dla Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. W tegorocznej edycji konkursu INSPIRACJE 2019,  w kategorii: „Bezpieczeństwo i redukcja zdarzeń niepożądanych, ze szczególnym uwzględnieniem zakażeń szpitalnych”, Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu zajął wysokie, drugie miejsce za projekt:
23/09/2020

PIERWSZY TAKI ZABIEG W KARDIOLOGII INTERWENCYJNEJ

W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu przeprowadzono zabieg, który do tej pory nie opisano w medycznej literaturze.  Zespół lekarzy oddziału kardiologii i anestezjologii USK: Jerzy Sacha, Krzysztof Krawczyk, Maciej Gawor, ze wsparciem pielęgniarek i techników: Ewa Podżus, Małgorzata Demkowicz, Małgorzata Buchta i Dagmara Danicka, przeprowadził wyjątkowo złożony zabieg.  
18/09/2020

STAWIAM NA PRZYSZŁOŚĆ

Ruszyła kampania Ministerstwa Zdrowia „Stawiam Na Przyszłość”. Celem działań jest przede wszystkim promocja zawodu Pielęgniarki i Położnej oraz zachęcenie młodych ludzi do wyboru kierunków studiów – Pielęgniarstwo i Położnictwo.