Aktualności

29/10/2019

900 tys. zł dla Oddziału Kardiologii

900 tysięcy złotych - taką kwotę otrzymał 23 października br. z rąk prezydenta Opola Arkadiusza Wiśniewskiego Uniwersytet Opolski, a dzięki niemu Uniwersytecki Szpital Kliniczny, bo te pieniądze przeznaczone są na doposażenie Oddziału Kardiologii.
08/10/2019

List intencyjny pomiędzy USK i ŁUKASIEWICZ-PORT

8 października podpisany został list intencyjny między Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym i Siecią Badawczą ŁUKASIEWICZ – PORT Polskim Ośrodkiem Rozwoju Technologii. Tym samym szpital rozpoczyna współpracę z siecią skupiającą ośrodki naukowo-badawcze, dzięki której kadra USK będzie miała możliwość zawodowego rozwoju.
04/10/2019

Uwaga pacjenci - od 8 października SOR w nowym miejscu

W związku z kompleksową przebudową Szpitalnego Oddziału Ratunkowego wraz z nową lokalizacją Punktu Przyjęć Planowych od wtorku 8 października nastąpią istotne zmiany dla pacjentów. Punkt Przyjęć Planowych dla osób skierowanych na leczenie szpitalne zostanie uruchomiony w nowym miejscu - wejście od ul. Witosa 26, pod estakadą dotychczasowego SOR (budynek C);
11/09/2019

STOP DLA RAKA JELITA GRUBEGO

Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu realizując projekt pn. "STOP DLA RAKA JELITA GRUBEGO" zaprasza na BEZPŁATNE BADANIE KOLONOSKOPOWE W PEŁNYM ZNIECZULENIU   Jeżeli jesteś osobą:
11/09/2019

Oddział Okulistyki oddany do użytku

To bardzo dobra wiadomość dla pacjentów: oddaliśmy do użytku zmodernizowany Oddział Okulistyki, który został wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt i aparaturę medyczną, co pozwoli na pozwoli na precyzyjne diagnozowanie chorób oraz zwiększy i poszerzy możliwości leczenia chorób oczu. Na oddziale funkcjonują od dziś dwie sale operacyjne, dzięki czemu na samym oddziale będą wykonywane o...
11/09/2019

Zabieg przezskórnej implantacji zastawki mitralnej

W zeszłym tygodniu przeprowadzono w naszym regionie pierwszy i piąty w Polsce zabieg przezskórnej implantacji zastawki mitralnej bez otwierania klatki piersiowej. Zespół operatorów składał się z lekarzy Kliniki Kardiologii i Oddziału Kardiochirurgii: Jerzy Sacha, Krzysztof Krawczyk, Paweł Tomaszewski, Jarosław Bugajski i Radosław Gawroński.
30/07/2019

Sprawdź, czy dziecko nie ma cukrzycy

Uniwersytecki Szpital Kliniczny przystąpił do ogólnopolskiego programu, dotyczącego wczesnego wykrywania cukrzycy typu 1 u dzieci. Badaniami zostaną objęte dzieci, których rodzice lub rodzeństwo chorują na cukrzycę typu 1. W ten sposób sprawdzimy, czy u nich również rozwija się ta choroba  jeszcze zanim pojawią się jej objawy kliniczne.
30/07/2019

STOP DLA RAKA JELITA GRUBEGO

  UNIWERSYTECKI SZPITAL KLINICZNY W OPOLU realizując projekt pn. "STOP DLA RAKA JELITA GRUBEGO" zaprasza na BEZPŁATNE BADANIE KOLONOSKOPOWE W PEŁNYM ZNIECZULENIU   Jeżeli jesteś osobą:
30/07/2019

Oddział uśmiechniętego pacjenta

W piątek dotarło do naszego szpitala wyróżnienie dla Oddziału Pediatrii za "Oddział uśmiechniętego pacjenta" przyznane w ramach II Ogólnopolskiego Konkursu na Zakład Opieki Zdrowotnej Uśmiechniętego Pacjenta 2017. Organizatorem Konkursu była Fundacja Joy Aim. Wydarzenie objęte było patronatem honorowym Rzecznika Praw Pacjenta i Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.
23/05/2019

Rusza projekt "Dbamy o wzrok opolskich dzieci

W ramach porozumienia z Lions Club Opole, razem z Uniwersytetem Opolskim będziemy realizować projekt "Dbamy o wzrok opolskich dzieci". Od jesieni w przedszkolach i szkołach studenci kierunku lekarskiego będą robić bezpłatne, przesiewowe badania wzroku. Pozwolą na wykrycie takich wad, jak krótkowzroczność, dalekowzroczność, zamglony obraz, zez, nierówność źrenic czy różnowzro...
21/05/2019

Jus

Szpitale stoją dziś w obliczu ostrego kryzysu, którym jest rozprzestrzenianie się infekcji wśród pacjentów, dlatego higiena rąk to najważniejszy element profilaktyki zakażeń szpitalnych. Infekcje nabyte w szpitalach mogą być poważne i wyniszczające, a wiele z nich staje się śmiertelnymi z powodu wzrostu odporności na powszechnie stosowane antybiotyki.
21/05/2019

Dni Otwarte Funduszy Europejskich w USK

W piątek (10 maja) zapraszamy Państwa na bezpłatne badania poziomu cukru oraz ciśnienia krwi. Nasi specjaliści będą czekać w holu głównym szpitala od godziny 10:00 do 14:00.