Dary Fundacji WOŚP

13/02/2020
Dwa wysokospecjalistyczne łóżka to dar WOŚP

Dwa wysokospecjalistyczne łóżka trafiły we wtorek (11.02) na na Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii Dzieci i Noworodków od Fundacji WOŚP.
- To kolejne dary na naszym oddziale i jesteśmy za nie ogromnie wdzięczni, Dzięki takim łóżkom poprawia się komfort pacjentów, a praca personelu staje się łatwiejsza. – mówi dr n. med. Wojciech Walas, kierownik oddziału. - Trudno byłoby wyobrazić sobie funkcjonowanie naszego oddziału bez sprzętu z czerwonymi serduszkami.

Koszt jednego łóżka to 15 tysięcy złotych. Łóżka są w pełni elektryczne, wyposażone w akumulator i panel pielęgniarski do obsługi.
Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii Dzieci i Noworodków jest największym beneficjentem fundacji, ale podarowany przez lata sprzęt znajduje się też na innych oddziałach.
- Otrzymaliśmy w ciągu tych wszystkich lat dary za około 4 mln zł. To specjalistyczny sprzęt do leczenia, ale nie tylko, bo też taki, który ułatwia pobyt rodziców na oddziałach przy chorych dzieciach, jak np. rozkładane fotele – dodaje dyrektor generalny szpitala Dariusz Madera.
Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii Dzieci i Noworodków Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu jest jedynym oddziałem tego typu w województwie. Znajduje się w nim 13 stanowisk intensywnej terapii.