Dwa punkty pobrań i osobny punkt poboru wymazów pod kątem Covid-19 powstaną w wyremontowanym laboratorium

13/09/2021
Nowy punkt pobrań Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej USK.

W związku z rozpoczęciem modernizacji od poniedziałku, 13 września punkt pobrań działa w tymczasowym miejscu - na poziomie -1, w sąsiedztwie punktu szczepień przeciwko Covid-19. Droga do nowej lokalizacji oznaczona jest - z poziomu zero - zielonymi strzałkami. 

„Rozpoczynamy remont w Zakładzie Diagnostyki Laboratoryjnej, w efekcie którego przestrzeń punktu pobrań zostanie zaaranżowana na nowo z myślą o dostosowaniu jej do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, zwiększeniu komfortu obsługi pacjentów i podniesieniu jakości świadczonych usług” - zapowiada Marcin Miga, dyrektor ds. administracyjnych Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu.

Łukasz Brodowski, kierownik sekcji inwestycyjnej w USK, wyjaśnia, że m.in. powstaną dwa punkty pobrań materiałów do badań laboratoryjnych oraz osobny punkt poboru wymazów pod kątem Covid-19, co pozwoli na zapewnienie pacjentom bezpieczniejszych i bardziej komfortowych warunków badań w czasie epidemii.

„W remontowanych pomieszczeniach zostaną wykonane nowe instalacje, m.in.: elektryczna, wentylacyjna, klimatyzacyjna. WC pacjenta zostanie dostosowane dla osób z ograniczoną zdolnością poruszania się. Na korytarzu uruchomiony będzie system kolejkowy dla pacjenta, który usprawni pracę punktu pobrań” – wylicza Łukasz Brodowski.

Na czas prac remontowych powstał tymczasowy punkt pobrań materiału do badań, zlokalizowany na poziomie -1 (w sąsiedztwie punktu szczepień przeciwko Covid-19). Droga do niego jest oznaczona kolorem zielonym i poprowadzona od laboratorium (można ją obejrzeć na zdjęciach i grafikach poniżej).

Modernizacja szpitalnego laboratorium jest dofinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020 w ramach projektów „Opolskie wspiera szpitale w walce z COVID-19” oraz „Wdrożenie nowoczesnych rozwiązań informatycznych oraz e-usług w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu”.

Remont Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej potrwa do końca 2021 roku.