Międzynarodowy Certyfikat SWEET

04/03/2020
Międzynarodowy Certyfikat SWEET dla Oddziału Pediatrii

Oddział Pediatrii, którym kieruje dr hab. n. med. Agata Chobot, otrzymał prestiżowy certyfikat przyznawany najlepszym placówkom na świecie leczącym dzieci chore na cukrzycę.
- Po przeprowadzonym u nas w ubiegłym roku międzynarodowym audycie, staliśmy się trzecim w Polsce ośrodkiem z referencją międzynarodową - wyjaśnia dr hab. n. med. Agata Chobot. - Dołączenie do SWEET potwierdza, ze nasz ośrodek zapewnia bardzo dobrą, zgodną z międzynarodowymi wytycznymi metodę leczenia cukrzycy u dzieci i opiekę nad tymi pacjentami. SWEET daje też nam możliwość uczestnictwa w licznych międzynarodowych projektach naukowych. My uczymy się od najlepszych, ale i najlepsi mogą czerpać z naszych doświadczeń. To duży sukces naszego zespołu i naszej placówki, ale również potwierdzenie, że polska diabetologia oferuje leczenie na najwyższym, międzynarodowym poziomie.

Certyfikat przyznawany jest ośrodkom, które leczą dzieci i młodych dorosłych pacjentów z cukrzycą według najwyższych światowych standardów. Przyznawany jest przez grupę SWEET, związaną z Międzynarodową Federacją Diabetologiczną (IDF) oraz International Society for Pediatric and Adolescent Diabetes (ISPAD). Dotychczas certyfikat otrzymały blisko 100 ośrodków dla dzieci z cukrzycą na całym świecie, w Polsce mamy dwa takie miejsca – to Klinika Diabetologii Dziecięcej i Pediatrii w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Warszawie oraz Klinika Diabetologii Dziecięcej w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach.