Od 6 września punkt wymazów przeciwko Covid-19 dla pacjentów USK w nowym miejscu

03/09/2021
Droga do punktu wymazów w USK.

Od poniedziałku, 6 września 2021 zmienia się lokalizacja punktu wymazów dla pacjentów przyjmowanych planowo do szpitala i skierowanych przed przyjęciem na badanie pod kątem zakażenia Covid-19.

Punkt pobrań wymazów w kierunku Sars-CoV-2 w USK Opole zostaje przeniesiony na poziom - 1, do pomieszczenia naprzeciw konsoli punktu szczepień.

Punkt i dojście do niego są oznaczone czerwonymi tablicami z napisem „Punkt wymazów”. Droga dojścia do punktu wyrysowana jest na zdjęciu poniżej.

Z parkingu dla pacjentów sprzed wejścia głównego należy kierować się chodnikiem w lewą stronę, następnie przejść przejściem w metalowym ogrodzeniu, skręcić w prawo za kolejnym budynkiem, na końcu ciągu budynków skręcić ponownie w prawo i przechodząc obok białego namiotu dojść do wejścia do szpitala. 

Punkt jest czynny w poniedziałki, wtorki, środy i piątki w godzinach 7:30 - 10:00.

Wymazy w punkcie pobierane są wyłącznie od pacjentów, którzy mają zaplanowane przyjęcia na oddziały szpitalne i zostali skierowani na testy pod kątem Covid-19.

Lokalizacja punktu wymazów zostaje zmieniona w związku z zaplanowanym remontem pomieszczeń, w których dotychczas się znajdował.