Respirator – darowizna od opolskiej firmy Examion – trafił na Oddział Kardiologii USK

31/08/2021
Darowizna od firmy Examion.

Warte niespełna 30 tys. euro urządzenie uzupełniło wyposażenie Pododdziału Intensywnej Opieki Kardiologicznej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu.

„Nowy respirator będzie przez nas wykorzystywany do wewnątrzszpitalnego transportu pacjentów wymagających takiego zaopatrzenia” – wyjaśnia kierujący pododdziałem dr Jarosław Bugajski.

- „Dotychczas nie dysponowaliśmy urządzeniem mobilnym, z którego moglibyśmy korzystać, transportując pacjentów między oddziałem a pododdziałem czy do Pracowni Hemodynamiki, ulokowanej na poziomie minus jeden szpitala” – dodaje dr Bugajski.  

Respirator trafił do USK za pośrednictwem Opolskiej Izby Gospodarczej, której firma Examion Polska z Ciska jest członkiem.

Zygmunt Smykalla, prezes polskiej spółki, mówił podczas spotkania w USK, że jako dostawca urządzeń medycznych chce tą darowizną wesprzeć szpital w czasie nasilonej, z powodu epidemii koronawirusa, pracy.

- „Mając siedzibę na Opolszczyźnie, chcemy pomagać placówkom ochrony zdrowia w naszym regionie” - podkreślił Zygmunt Smykalla.

Dariusz Madera, dyrektor generalny USK, ocenił, że mobilne urządzenia są niezwykle przydatne właśnie do transportu pacjentów między rozlokowanymi na różnych poziomach oddziałami ostrozabiegowymi a na przykład Blokiem Operacyjnym czy Zakładem Diagnostyki Obrazowej.

– Cieszymy się z takiej propozycji i dziękujemy darczyńcy oraz Opolskiej Izbie Gospodarczej – skomentował dyrektor Madera.

Henryk Galwas, prezes OIG, zauważył, że jedną z ról samorządu gospodarczego jest zachęcanie do podejmowania przez firmy członkowskie działań świadczących o społecznej odpowiedzialności biznesu.

Na zdjęciach:

Zygmunt Smykalla (od lewej), Henryk Galwas, Dariusz Madera podczas przekazania deklaracji o darowiznie.

Dr Jarosław Bugajski z podarowanym respiratorem.