Sprzęt o wartości 1,5 mln w darze od WOŚP

08/07/2020
zdj od lewej: Dyr. generalny Dariusz Madera, dr Agata Chobot, dr Jarosław Struzik

1,5 mln zł jest wart sprzęt endoskopowy, który właśnie otrzymał Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu od Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

We wtorek, 7 lipca do szpitala trafił sprzęt endoskopowy: 2 gastroskopy pediatryczne, 2 kolonoskopy pediatryczne, duodenoskop do zabiegów na drogach żółciowych i trzustce, diatermia do zabiegów endoskopowych usuwania polipów, pralka do automatycznej dezynfekcji aparatów endoskopowych, szafa do przechowywania endoskopów, a także program komputerowy do opisywania i archiwizacji badań.

- Ten sprzęt będzie służyć pacjentom Oddziału Pediatrii – tłumaczy dr hab. n. med. Agata Chobot, kierownik oddziału. – Dzięki niemu zyskujemy nową jakość leczenia, bo zajmując się dotychczas diagnostyką gastrologiczną, nie mogliśmy jej wykonywać najmłodszym pacjentom. Nie mieliśmy odpowiedniego sprzętu właśnie dla dzieci i na pełną diagnostykę endoskopową musieliśmy je wysyłać do innych ośrodków. Mieliśmy umiejętności, ale nie mieliśmy aparatury. Teraz będziemy mogli diagnozować dzieci na miejscu, co jest bardzo ważne dla zdrowia naszych podopiecznych, bo zyskujemy na czasie, tak ważnym w leczeniu. Jesteśmy bardzo wdzięczni Fundacji WOŚP za te dary.

Sprzęt jest obecnie montowany w Pracowni Badań Endoskopowych USK.