Świetlica oddziału Chirurgii Dziecięcej wyposażona dzięki organizatorom i uczestnikom rajdu rowerowego CH Turawa Park

31/08/2021
Oficjalne oddanie świetlicy do użytku. Fot. archwium CH Turawa Park

Dzięki Centrum Handlowemu Turawa Park oraz wszystkim uczestnikom IX Charytatywnego Rajdu Rowerowego świetlica dla małych pacjentów chirurgii dziecięcej zyskała nowe wyposażenie.

Nowa szafa i szafki, mobilne biblioteczki, sztalugi malarskie, zestawy manipulacyjne, rozwijające zdolności motoryczne i koordynacyjne dzieci oraz rolety z bajkowymi motywami znalazły się w nowej świetlicy dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu.

- Jak pisał Phil Bosmans, „dziecko jest chodzącym cudem, jedynym wyjątkowym i niezastąpionym”, dlatego też dziękujemy organizatorom rajdu i darczyńcom, ale przede wszystkim uczestnikom rajdu za znakomitą inicjatywę, bo z jednej strony otrzymaliśmy wsparcie finansowe na wyposażenie świetlicy dla dzieci z oddziału chirurgii dziecięcej, ale też uczestnicy rajdu mogli spędzić sobotę aktywnie i przyjemnie, mając zapewnione wiele atrakcji - komentuje Adriana Mazurkiewicz-Fornalik, koordynująca współpracę przy organizacji rajdu i wyposażaniu świetlicy.

Dr n med. Andrzej Kucharski, dyrektor ds. lecznictwa USK w Opolu, mówił, że to bardzo cenne, że pomysłodawcy akcji i darczyńcy pamiętają o szpitalu i małych pacjentach.

Oddział Chirurgii Dziecięcej USK jest jedynym w województwie opolskim. Prowadzi pełen zakres chirurgii, łącznie z urologią dziecięcą, leczeniem urazów i oparzeń. W ciągu roku hospitalizowanych jest na nim ok. 2 tys. pacjentów do 18 roku życia, a w wojewódzkiej poradni specjalistycznej chirurdzy dziecięcy udzielają ponad 5,3 tys. porad rocznie.