TELEPORADA W PORADNI DIABETOLOGICZNEJ DLA DZIECI

26/03/2020
teleporada

W przypadku teleporady w Poradni Diabetologicznej dla Dzieci, najpóźniej do 9 rano w dniu zaplanowanej wizyty, konieczne jest przesłanie na adres Poradni diabetologia@wcm.opole.pl następujących informacji:

  1. Masa ciała i wzrost dziecka (aktualne pomiary wykonane w domu)

  2. Czy dziecko ma aktualnie jakieś dolegliwości?

  3. Czy od ostatniej wizyty wystąpiła jakaś ciężka hipoglikemia?

  4. Czy od ostatniej wizyty wystąpiła kwasica ketonowa?

  5. Odczyty wszystkich urządzeń takich jak glukometr, pompa insulinowa, CGM/FGM – linki do instrukcji poniżej. W razie wątpliwości prosimy o kontakt z infolinią odpowiedniej firmy lub naszymi edukatorami.

  6. Co potrzebne jest z zaopatrzenia i zdjęcie pierwszej strony orzeczenia o stopniu niepełnosprawności.

  7. Zapotrzebowanie na recepty – jakie leki i w jakiej ilości?

  8. AKTUALNY NUMER TELEFONU!!

PROSZĘ ZALOGOWAĆ SIĘ NA portalu pacjenta: www.pacjent.gov.pl - dostępne będą tam wszystkie wystawione recepty wraz z kodami do nich.

W dniu zaplanowanej wizyty (teleporady) lekarz zadzwoni pod podany przez Państwa (pkt. 8) numer telefonu w godzinach między 10.00 a 12.00.

Z teleporady nie mogą korzystać pacjenci pierwszorazowi, czyli ci którzy pierwszy raz zgłaszają się do tutejszej Poradni.

Uwaga! Cukrzyca a zakażenie koronawirusem u dzieci i młodzieży: zgodnie z wszelkimi dostępnymi zaleceniami proszę zwrócić szczególną uwagę i odświeżyć swoją wiedzę z zakresu postępowania w przypadku infekcji, ponieważ istnieje ryzyko szybkiego rozwinięcia kwasicy ketonowej!!

Jak sczytać urządzenie ?

Urządzenia Medtronic: https://www.pompy-medtronic.pl/wsparcie-dla-klienta/edukacja/cenne-%C5%BAr%C3%B3d%C5%82a-informacji zakładka „Materiały dotyczące oprogramowania CareLink™” - Całodobowa Infolinia: 22 465 69 87 lub 801 080 987

Freestyle Libre (Abbott Diabetes Care): www.bibliotekadiabetyka.pl >> strefa pacjenta  Biblioteka diabetyka - infolinia +48 884 700 069, przedstawiciel: +48 667 112 155

Roche (pompy Accu Check + glukometry): https://www.accu-chek.pl/zarzadzanie-danymi/smart-pix/pomoc

Dexcom: https://www.dexcom.com/pl-PL/clarity-poland