TYMCZASOWY SZPITAL PRZYGOTOWANY NA PRZYJĘCIE PIERWSZYCH PACJENTÓW

22/12/2020
1

Nowo powstały Tymczasowy Szpital Cowid-19 (TSC – 19) został dostosowany do wymogów związanych z leczeniem pacjentów covidowych. Zgodnie z założeniem, szpital jest przygotowany na  hospitalizację do 150 pacjentów i w ramach tej ilości na poziomie OIOM  będzie 38 łóżek z możliwością zwiększenia ich do 75. Obecnie, cały niezbędny sprzęt i aparatura medyczna zostały rozlokowane i są już gotowe do użycia. Przyjęty harmonogram powstawania szpitala wszedł w ostatni etap – gotowości do przyjmowania pierwszych pacjentów. Proces ten ma rozpocząć się 27 grudnia. Tym samym szpital wpisuje się w ogólnopolską strategię leczenia chorych na koronawirusa.

Podczas konferencji prasowej z udziałem Wojewody Opolskiego pana Adriana Czubaka i zaproszonych gości m.in.: poseł na Sejm pani Violetty Porowskiej, Dyrektora Opolskiego Oddziału NFZ pana Roberta Bryka oraz przedstawicieli służb mundurowych wspierających budowę i funkcjonowania szpitala, Dyrektor Generalny USK pan Dariusz Madera podkreślił, że: „Ostatnie tygodnie były bardzo intensywne i był to czas ciężkiej pracy. Od czasu kiedy wojewoda przekazał obiekt, musieliśmy sprowadzić i zainstalować sprzęt do szpitala i sprawdzić jego działanie. Jesteśmy gotowi do kolejnego etapu czyli uruchomienia szpitala.”

Dzisiejsza konferencja była też okazją do oficjalnego przedstawienia dyrektora TCS -19, został nim pan lek. med. Marek Piskozub.