Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu partnerem medycznym OKS ODRA Opole

26/03/2021
Podpisanie umowy partnerskiej USK - OKS Odra Opole.

Szpital uniwersytecki zapewni opolskim piłkarzom opiekę medyczną do końca sezonu 2021/22. Prezesi klubu sportowego i dyrektor USK podpisali barterową umowę o współpracy.

Zakłada ona świadczenie przez USK w Opolu usług medycznych na rzecz OKS Odra Opole. Zawodnicy będą mieli w USK przeprowadzane badania okresowe, będą też korzystać z badań RTG czy rezonansu magnetycznego.

- Wielu naszych pracowników trenowało albo kibicuje Odrze Opole, a my jako szpital angażujemy się w niesienie pomocy medycznej zawodnikom, by ich wesprzeć w walce o najwyższe trofea. Jest dla nas wyróżnieniem, że nasi lekarze i nasz sprzęt diagnostyczny będą przyczyniać się, żeby piłkarze byli w jak najlepszej dyspozycji sportowej - mówi Dariusz Madera, dyrektor generalny USK i przypomina, że szpital jest także partnerem medycznym siatkarek UNI Opole. 

Marcin Miga, dyrektor ds. administracyjnych USK dodaje, że naturalnym wydaje się wsparcie Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego dla najbardziej utytułowanego klub piłkarskiego w regionie. - Przemawia za tym nasza misja i regionalny patriotyzm - podkreśla.

Klub będzie z kolei informował o współpracy z USK w Opolu w publikacjach, mediach społecznościowych, na stronie internetowej i w miejscu rozgrywania meczów domowych w ramach rozgrywek I ligi piłki nożnej

- Zawarcie tej umowy to kolejny poważny krok w drodze do budowy profesjonalnego klubu piłkarskiego w Opolu. USK staje się partnerem medycznym, gwarantując wsparcie w obszarze, który ma bezpośredni wpływ na postawę naszych piłkarzy na boisku. Szybka diagnoza kontuzji naszych zawodników może być kluczowa w walce o ligowe punkty. USK to największa placówka medyczna w województwie, podobnie jak Odra Opole, która jest największym klubem piłkarki w regionie. Taka współpraca z pewnością wzmocni wielopłaszczyznowo oba te istotne dla lokalnej społeczności podmioty - komentuje Tomasz Lisiński, prezes OKS Odra Opole.

- Podpisanie umowy z USK zapewni naszym zawodnikom, narażonym na kontuzje na boisku, szybki dostęp do wysokiej jakości diagnostyki – uzupełnia dr Bartosz Wójciak, ortopeda, lekarz klubowy OKS Odra Opole.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu jest największą placówką medyczną w województwie opolskim. W br. obchodzi jubileusz 30-lecia działalności (wcześniej jako Wojewódzkie Centrum Medyczne). Tworzy go 16 specjalistycznych oddziałów, niektóre – jedyne w regionie; 17 poradni, 6 zakładów i ok. 35 innych medycznych komórek organizacyjnych oraz administracyjnych.

Tradycje opolskiego klubu sportowego sięgają 1945 roku. Pod szyldem OKS działa obecnie sekcja piłkarska a w niej drużyny seniorów i młodzieżowe oraz dziecięca akademia. Obecnie drużyna seniorów gra na poziomie Fortuna 1 Liga, ale wraz z rozpoczynającą się budową nowego stadionu w Opolu rosną ambicje powrotu na poziom ekstraklasy.