Uwaga pacjenci - od 8 października SOR w nowym miejscu

04/10/2019
mapa nowej organizacji SOR

W związku z kompleksową przebudową Szpitalnego Oddziału Ratunkowego wraz z nową lokalizacją Punktu Przyjęć Planowych od wtorku 8 października nastąpią istotne zmiany dla pacjentów.

  1. Punkt Przyjęć Planowych dla osób skierowanych na leczenie szpitalne zostanie uruchomiony w nowym miejscu - wejście od ul. Witosa 26, pod estakadą dotychczasowego SOR (budynek C);

  2. Szpitalny Oddział Ratunkowy zostanie przeniesiony do nowej, tymczasowej lokalizacji, na poziomie -1 (budynek A).

    Aby dostać się do tymczasowego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, należy wejść do szpitala głównym wejściem od strony parkingu (budynek D) i kierować się na poziom -1 (budynek A). Można zejść schodami w holu głównym, zjechać windą (na poziom -1) lub zejść klatką schodową. Dojście do SOR-u jest szczegółowo oznaczone tablicami informacyjnymi. Główny parking będzie bezpłatny w godzinach 19:00-7:00.

    Przeniesienie SOR-u wiąże się z zachowaniem obecnych zasad przyjęć pacjentów będących w stanie nagłego zagrożenia zdrowia i życia.

Wjazd pojazdów na teren szpitala do strefy tymczasowego SOR-u zostaje rozdzielony. Odrębnie zostanie wydzielona droga dojazdu dla środków transportu medycznego (poziom -1 budynek E). Pacjenci przyjeżdżający sami na SOR wjeżdżają na parking główny.