ŻOŁNIERZE WSPIERAJĄ USK

03/11/2020
1

Rozpoczął się kolejny etap wsparcia opieki medycznej ze strony Wojsk Obrony Terytorialnej. Zaangażowanie żołnierzy pozwala na odciążenie i przekierowanie personelu medycznego do zadań w zakresie ratowania życia i zdrowia pacjentów.

Pomiar temperatury, selekcja osób wchodzących do szpitala, wywiad epidemiologiczny, informowanie o lokalizacji gabinetów lekarskich, prowadzenie ankiet, a także przyjmowanie paczek od rodzin dla hospitalizowanych pacjentów, to podstawowe zadania żołnierzy WOT wspierających Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu.

Dynamicznie rozwijająca się sytuacja i wzrost liczby zachorowań na COVID-19 wymaga coraz większego zaangażowania personelu medycznego. Pomoc w codziennej działalności medycznej ze strony WOT pozwala skupić się medykom na rosnącej ilości zadań w zakresie utrzymania poziomu bezpieczeństwa pacjentów.

Wzajemna współpraca rozpoczęła się 2 listopada br. i będzie kontynuowana przez kolejnych kilka tygodni. Żołnierze oddelegowani do wsparcia największego szpitala na Opolszczyźnie na co dzień służą w 171 batalionie lekkiej piechoty w Brzegu.

Dziękujemy, że w walce z koronawirusem jesteście z nami!