Aktualności

12/11/2020

TRWA REKRUTACJA DO SZPITALA TYMCZASOWEGO W OPOLU

Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu, działając na mocy Decyzji Ministra Zdrowia z dnia 31.10.2020r. w sprawie utworzenia Szpitala Tymczasowego, w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, zaprasza chętne osoby do podjęcia zatrudnienia na stanowiskach:
26/11/2020

STYPENDIA DLA STUDENTÓW KIERUNKÓW LEKARSKICH

Nabór wniosków o przyznanie przez Województwo Opolskie stypendium studentom kształcącym się na kierunku lekarskim Warunkiem  niezbędnym do przyznania stypendium jest zobowiązanie do odbycia stażu i podjęcia pracy w podmiocie leczniczym, dla którego podmiotem tworzącym jest Województwo Opolskie, inna jednostka samorządu terytorialnego na terenie woj. opolskiego, właściwy minister lub U...
25/11/2020

ROBOT TRAFIŁ DO SZPITALA

W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu walkę z epidemią wspiera od dzisiaj  Pepper – robot, do którego należy m.in. informowanie o środkach ostrożności, a także pomoc w nawigowaniu pacjentów na terenie szpitala.
04/11/2020

POWSTAJE SZPITAL TYMCZASOWY W OPOLU

Szpital będzie wyposażony w 150 miejsc dla zakażonych koronawirusem pacjentów, w tym 38 łóżek OIOM-owych z możliwością rozwinięcia do 75. Obiekt powstanie na bazie Centrum Wystawienniczo - Kongresowego w Opolu. Patronat nad szpitalem przejmie Uniwersytecki Szpital Kliniczny.
03/11/2020

ŻOŁNIERZE WSPIERAJĄ USK

Rozpoczął się kolejny etap wsparcia opieki medycznej ze strony Wojsk Obrony Terytorialnej. Zaangażowanie żołnierzy pozwala na odciążenie i przekierowanie personelu medycznego do zadań w zakresie ratowania życia i zdrowia pacjentów.
30/10/2020

KOLEJNY ETAP MODERNIZACJI USK

Dwa nowoczesne agregaty wody lodowej trafiły do USK. Ich rolą jest wsparcie techniczne aparatury medycznej wymagającej chłodzenia w procesie eksploatacji oraz urządzeń i instalacji klimatyzacji.
28/10/2020

ZMIANA ZASAD DOSTARCZANIA PACZEK DLA PACJENTÓW HOSPITALIZOWANYCH W USK

Szanowni Państwo, informujemy, iż od dnia 28 października 2020 r. ulegają zmianie zasady oraz miejsce dostarczania rzeczy dla pacjentów. Paczki dla pacjentów przyjmowane są w holu głównym szpitala obok punktu pomiaru temperatury. Wszystkie rzeczy dostarczone przez rodzinę dla pacjentów przekazywane będą na poszczególne oddziały o godz. 11.00 i 16.00 oprócz weekendów i świąt.
23/10/2020

NOWE ZASADY BEZPIECZEŃSTWA W CAŁYM KRAJU

Od soboty, 24 października cała Polska zostanie objęta obostrzeniami czerwonej strefy. Poniżej przedstawiamy zasady bezpieczeństwa w zakresie edukacji, gospodarki oraz życia społecznego: - objęcie nauczaniem zdalnym klas 4-8 szkół podstawowych - w dniach nauki szkolnej, w godzinach 8:00-16:00 obowiązek przemieszczania się dzieci do 16. roku życia pod opieką rodzica lub opiekuna - szko...
20/10/2020

2 MILIONY ZŁOTYCH DLA USK

Zarząd województwa zwiększył dofinansowanie projektu unijnego, realizowanego przez Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu o kolejne 2 miliony złotych.
19/10/2020

INFORMACJA DLA ZGŁASZAJĄCYCH SIĘ NA SOR

Szanowni Państwo W trosce o bezpieczeństwo pacjentów, Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu zapewnia opiekę medyczną przez całą dobę. Jednym z kluczowych oddziałów jest Szpitalny Oddział Ratunkowy (SOR), w którym personel medyczny udziela świadczeń zdrowotnych osobom w stanie nagłego zagrożenia życia i zdrowia.
16/10/2020

PRACA DLA DIAGNOSTÓW LABORATORYJNYCH

Oferujemy zatrudnienie w laboratoriach wyposażonych w nowoczesny sprzęt, współpracę z doświadczonym personelem oraz możliwość podnoszenia kwalifikacji zawodowych. Poszukujemy do pracy diagnostów w Zakładzie Mikrobiologii i Zakładzie Diagnostyki Laboratoryjnej USK.   STANOWISKO:  Diagnosta laboratoryjny / Młodszy Asystent w Zakładzie Mikrobiologii