Dziękujemy za kolejne wsparcie

27/04/2020
Pomoc dla USK

Stale płynie do nas pomoc z kolejnych firm, za co jesteśmy ogromnie wdzięczni i dziękujemy w imieniu naszych pacjentów i personelu.

Zarząd Spółki Wodociągi i Kanalizacja w Opolu Sp. z o.o. w  ramach strategii biznesu społecznie odpowiedzialnego (CSR) zakupił dla Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu przenośny respirator ratunkowy Oxylog VE300.

- Pragniemy pomóc opolskim służbom medycznym i zwiększyć bezpieczeństwo naszego miasta – mówi Ireneusz Jaki, Prezes Zarządu WiK w Opolu Sp. z o.o. 

Dziękujemy miastu Opole za niezwykle potrzebny w dobie epdemii sprzęt, który nam dziś przekazał prezydent Arkadiusz Wiśniewski.
To nowoczesne urządzenie FilmArray 2.0 firmy BioMerieux, które pomoże w szybkiej diagnostyce pacjentów z podejrzeniem koronawirusa. Dzięki zastosowanej technologii jest ono w dużej mierze bezobsługowe i nie wymaga budowy specjalistycznych laboratoriów w celu przetworzenia próbki oraz otrzymania wyników. Oprogramowanie FilmArray automatycznie ustala wyniki.
Oprócz SARS-CoV-2 urządzenie wykrywa także setki innych patogenów.

Zakład Komunalny w Opolu pomógł nam przygotować salę obserwacyjną dla pacjentów z podejrzeniem koronawirusa - przygotowując pojedyncze boksy. 

Firma Intersilesia McBride ze Strzelec Opolskich podarowała naszej placówce 400 kg środków chemicznych do mycia i dezynfekcji.

Nauczyciele Zespołu Placówek Specjalnych, który działa w naszym szpitalu przekazali nam własnoręcznie uszyte maseczki. Dostaliśmy też rękawiczki.
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zakupiła i przekazała 2 tysiące maseczek.

Ponownie swoje produkty (700 jogurtów) przekazała naszym pacjentom i pracownikom firma Zott.

Dziękujemy firmie OPUS Sp. z o.o., będącej wyłącznym dystrybutorem marki Coway w Polsce razem z koreańską firmą Coway za przekazanie nam 3 oczyszczaczy powietrza.

Młodzi ludzie też nas wspierają - bardzo dziękujemy za plakaty wdzięczności przygotowali nam uczniowie CKZIU w Strzelcach Opolskich.