Opolska Nagroda Jakości 2021 dla uniwersyteckiego szpitala

06/09/2021
ONJ 2021 dla USK

Statuetkę i dyplom w imieniu zespołu USK odebrał dyrektor generalny Dariusz Madera podczas piątkowej gali w opolskiej szkole muzycznej. 

-  "Przekształcenie naszego szpitala w kliniczny, prowadzony przez Uniwersytet Opolski, wygenerowało nową energię w naszym zespole, nastawienie na zmiany, na podnoszenie jakości i kompetencji, co dziś jest potwierdzone laurem" - mówił dyrektor mediom podczas gali.

Nagrody po raz 18. przyznała kapituła powołana przez Opolską Izbę Gospodarczą. W tym roku przyznano 8 nagród, 8 wyróżnień i 4 tytuły w 14. edycji konkursu Znakomity Przywódca. 

Patronat honorowy nad konkursem objęli wojewoda opolski Sławomir Kłosowski, marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła i prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski.

Przed rokiem Uniwersytecki Szpital Kliniczny odebrał podczas specjalnego konkursu ONJ nagrodę za szczególne zaangażowanie w pracę w czasie epidemii.

Dyrektor Madera przyznaje, że praca w czasie trwającej pandemii jest szczególnie trudna. - „Leczymy na zwiększonych obrotach, prowadząc równocześnie szpital tymczasowy dla pacjentów zakażonych Covid-19, ale także realizując inwestycje. Tylko w tym roku oddaliśmy zmodernizowany Szpitalny Oddział Ratunkowy i Oddział Pediatrii, spełniające standardy XXI wieku. W dawnych pomieszczeniach szpitalnej pralni powstają Centrum Badań nad Chorobami Cywilizacyjnymi oraz Centrum Wsparcia Badań Klinicznych. Zabiegamy o pozyskanie finansowania na budowę Uniwersyteckiego Centrum Sercowo-Naczyniowego” - wskazuje dyrektor Madera.

USK w Opolu to największa placówka medyczna w województwie, wielospecjalistyczna, udzielająca rocznie świadczeń medycznych dla ok. 230 tys. pacjentów, zatrudniająca ok. 1400 pracowników, od grudnia 2020 roku prowadząca także szpital tymczasowy dla pacjentów z Covid-19.