Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu
strona główna  dodaj do ulubionych  drukuj stronę
   Poradnia Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu
   Uniwersytecki Szpital Kliniczny w OpoluPoradnia Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej


Kierownik:
dr n. med. Waldemar Strysz
       telefony:
  rejestracja telefoniczna   77 45 20 210


Poradnia Chirurgii Ogólnej oferuje usługi z zakresu ambulatoryjnego leczenia schorzeń chirurgicznych w tym wykonywanie małych zabiegów chirurgicznych - usuwanie drobnych guzków, wycinanie kaszaków, tłuszczaków, znamion barwnikowych, nacinanie ropni, i innych.
Chirurdzy konsultują pacjentów ze schorzeniami chirurgicznymi oraz dokonują kwalifikacji do leczenia operacyjnego.

W Poradni Leczenia Otyłości prowadzeni są pacjenci zakwalifikowani wstępnie do operacyjnego leczenia tego schorzenia. W ramach tej Poradni jako przygotowanie do leczenia operacyjnego kształtujemy zachowania prozdrowotne pacjentów przy udziale dyplomowanego psychologa. Tam też kontynuujemy poszpitalne leczenie pacjentów po operacjach bariatrycznych.

Chirurdzy naczyniowi w ramach Poradni Chorób Naczyń zajmują się diagnostyką, leczeniem oraz kwalifikacją do leczenia zabiegowego pacjentów z tymi schorzeniami. Prowadzą także chorych po leczeniu operacyjnym i zabiegowym.

Obydwie poradnie czynne są w godzinach od 8:00 do 14:30 i prowadzone są przez lekarzy Oddziału Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej. Raz w tygodniu (czwartek) Poradnie czynne są w godzinach popołudniowych.


Warunki przyjęcia do Poradni Chirurgii Ogólnej

Wymagane jest skierowanie od lekarza rodzinnego lub innych lekarzy uprawnionych do kierowania chorego do leczenia ambulatoryjnego. Przyjmuje pacjentów ze wszystkimi schorzeniami chirurgicznymi. Można do niej kierować przypadki z zakresu tzw. "małej chirurgii" oraz pacjentów, którzy - po konsultacji chirurgicznej - będą wymagali leczenia na naszym Oddziale.

Warunki przyjęcia do Wojewódzkiej Poradni Chorób Naczyń

Wymagane jest skierowanie od lekarza rejonowego lub innych lekarzy lub jednostek służby zdrowia uprawnionych do kierowania chorego, wraz z posiadaną dokumentacją diagnostyczną i leczniczą. Podkreślamy ponownie, że chorzy kierowani na Oddział celem leczenia operacyjnego schorzeń naczyniowych winni być bezwzględnie uprzednio konsultowani w Poradni Chorób Naczyń. Nie dotyczy to oczywiście przypadków ostrych, które przyjęte będą w trybie natychmiastowym w Poradni lub w Oddziale Ratunkowym Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego.

Warunki przyjęcia do Poradni Chirurgii Bariatrycznej

pobierz informacje


Istnieje możliwość rejestracji telefonicznej pod numerem 77 45 20 210.


 
                                                                                                                                                                                                                                                                                               
MISJA SZPITALA:
Nie szkodzić,
lecz działać dla dobra chorego
2005-18 Data aktualizacji:
2017.07.17 13:13