Społeczna odpowiedzialność


Piknik profilaktyczny "Opole miastem zdrowych serc" 2021

Piknik profilaktyczny "Opole miastem zdrowych serc".

W sobotę, 9 października, na pl. Kopernika w można było skorzystać z konsultacji medycznych kardiologa, chirurga naczyniowego, neurologa, diabetologa i dietetyka, bezpłatnych badań, szczepień przeciwko Covid-19; uzyskać informacje o programach profilaktycznych i potrenować reanimację na fantomach.

"Zainteresowanie było duże. Kolejki do stanowisk medycznych ustawiły się jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem, co pokazuje, że wydarzenie było potrzebne" - komentował Dariusz Madera, dyrektor generalny Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu.

 "Sprawdzenie poziomu cukru, ciśnienia, cholesterolu pomogą nam ustalić, w jakiej kondycji jest nasz organizm i serce. Właściwa dieta i systematyczny ruch to podstawa" - mówił prof. Marek Gierlotka, kierownik Oddziału i Klinki Kardiologii.

Organizatorzy: Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu, Wydział Lekarski Uniwersytetu Opolskiego z Klinikami i Wieloprofilowym Centrum Symulacji Medycznych, Oddział Opolski Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, Fundacja "Prosto z serca". Patronat honorowy objął prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewsk i rektor Uniwersytetu Opolskiego prof. Marek Masnyk. Partnerami byli: Komenda Wojewódzka PSP w Opolu, Komenda Miejska PSP w Opolu, Centrum Handlowe Solaris i "Czas na Opole".

Relacja z wydarzenia w mediach:

https://nto.pl/opole-piknik-profilaktyczny-na-placu-kopernika-byly-bezplatne-konsultacje/ar/c14-15844439

https://opole.tvp.pl/56287751/kurier-opolski-wydanie-glowne-9-pazdziernika-2021

https://radio.opole.pl/100,492239,przed-opolskim-solarisem-zorganizowano-piknik-zd

https://www.24opole.pl/39518,Na_Placu_Kopernika_trwa_Dzien_Serca,wiadomosc.html?fbclid=IwAR1qyV5TyZeItWn_rgkIGdAqtmDF9M3xfaWeyqrCeAldM2qdaSbzc6UpWG0

https://www.facebook.com/czasnaOpole/photos/pcb.2944933229078126/2944932185744897

 


Bezpłatne badania i informacje o programach profilaktycznych podczas wojewódzkiego finału Dni Otwartych Funduszy Europejskich 2021

 

Fot. UMWO

Zespół z naszego szpitala wziął udział w wojewódzkim finale Dni Otwartych Funduszy Europejskich, który zorganizowano w niedzielę, 19 września 2021r., w Stobrawie, w gminie Popielów. 

Przy stanowiskach USK można było skorzystać z bezpłatnych badań, skosztować dietetycznych przekąsek i wspólnie poćwiczyć dla zdrowia oraz uzyskać informacje o możliwościach skorzystania z programów profilaktycznych.

Dzięki finansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020 realizujemy obecnie, bezpłatne dla mieszkańców:

  • badania pod kątem otyłości, nadwagi i cukrzycy do programu„Zmień styl życia i sięgnij po zdrowie”
  • rehabilitację kardiologiczną „Ćwicz i żyj zdrowo”, ułatwiającą powrót do pracy osobom po przebytych incydentach sercowo-naczyniowych
  • badania kolonoskopowe w pełnym znieczuleniu w ramach programu „Stop dla raka jelita grubego”.

Więcej informacji o zasadach udziału w tych programach można znaleźć na stronie  http://www.usk.opole.pl/szpital/programy-profilaktyczne

Fot. UMWO