Kierownik szpitalnej apteki Maria Kwiatkowska przechodzi na emeryturę. "Na farmacji zna się jak mało kto"

Data publikacji:
14/07/2023

po ponad 30 latach pracy na rzecz naszego szpitala i opolskich pacjentów, w związku z przejściem na emeryturę, pragniemy złożyć Pani najserdeczniejsze podziękowania za ogromne zaangażowanie w tworzenie i rozwój szpitalnej Apteki oraz koordynowanie zespołem farmaceutycznym.

1 stycznia 1993 roku rozpoczęła Pani pracę w nowym szpitalu przy al. W. Witosa, podejmując się trudu organizacji od podstaw Apteki, którą kieruje Pani do dziś. Przez te lata niemal wszystko się w szpitalu zmieniło, tylko mury pozostały te same. Dzięki Pani ciężkiej pracy, rzetelności i wiedzy w prowadzeniu Apteki możliwe było funkcjonowanie i rozszerzanie działalności oddziałów, poradni i zakładów szpitalnych.

Nieocenione jest także Pani zaangażowanie w pracę szpitalnych zespołów zadaniowych, m.in. Komitetu Terapeutycznego oraz Zespołu ds. Szpitalnej Polityki Antybiotykowej.

Zawsze godnie reprezentowała Pani nasz szpital w środowisku farmaceutycznym, przez wiele lat angażując się w prace Okręgowej Izby Aptekarskiej w Opolu.

„Perfekcjonistka”, „fachowiec”, „na farmacji zna się jak mało kto”, „niezwykle skrupulatna”, „znająca szpital od podszewki”, „uparta”, „zdystansowana, ale przy bliższym poznaniu bardzo serdeczna”, „życzliwa, nigdy nie odmówiła pomocy” - takie oceny wystawiają Pani koledzy i współpracownicy.   

Za to wszystko, co zrobiła Pani dla szpitala i pacjentów, z serca dziękujemy.

 

Przewiń do góry