Kierownik szpitalnej apteki Maria Kwiatkowska przechodzi na emeryturę. „Perfekcjonistka”, "na farmacji zna się jak mało kto"

Data publikacji:
14/07/2023

Pożegnanie odchodzącej na emeryturę kierownik Apteki Marii Kwiatkowskiej.

"Po ponad 30 latach pracy na rzecz naszego szpitala i opolskich pacjentów, w związku z przejściem na emeryturę, pragniemy złożyć Pani najserdeczniejsze podziękowania za ogromne zaangażowanie w tworzenie i rozwój szpitalnej Apteki oraz koordynowanie zespołem farmaceutycznym" - napisali w liście z podziękowaniami dyrektorzy.

"Dzięki Pani ciężkiej pracy, rzetelności i wiedzy w prowadzeniu Apteki możliwe było funkcjonowanie i rozszerzanie działalności oddziałów, poradni i zakładów szpitalnych. Nieocenione jest także Pani zaangażowanie w pracę szpitalnych zespołów zadaniowych, m.in. Komitetu Terapeutycznego oraz Zespołu ds. Szpitalnej Polityki Antybiotykowej. Zawsze godnie reprezentowała Pani nasz szpital w środowisku farmaceutycznym, przez wiele lat angażując się w prace Okręgowej Izby Aptekarskiej w Opolu" - podkreślili autorzy podziękowań.

„Perfekcjonistka”, „fachowiec”, „na farmacji zna się jak mało kto”, „niezwykle skrupulatna”, „znająca szpital od podszewki”, „uparta”, „zdystansowana, ale przy bliższym poznaniu bardzo serdeczna”, „życzliwa, nigdy nie odmówiła pomocy” - takie opinie o przechodzącej na emeryturę Pani Kierownik mają koledzy i współpracownicy. 

Pożegnanie odchodzącej na emeryturę kierownik Apteki Marii Kwiatkowskiej.

Maria Kwiatkowska rozpoczęła pracę w nowo wybudowanym szpitalu przy al. W. Witosa w 1993 roku. - Kiedy ówczesny dyrektor zaproponował mi organizację Apteki w szpitalu w pierwszym momencie miałam spore wątpliwości. Zaczęłam od odwiedzenia innych szpitali budowanych według takiego samego projektu. Podpatrywałam, jak tam zorganizowano apteki. Zaczynaliśmy od współpracy z poradniami, następnie wraz z tworzeniem nowych jednostek - oddziałami, zakładami i pracowniami - opowiadała Maria Kwiatkowska podczas spotkania z dyrekcją.

- Przez ponad 30 lat zespół, którym kierowałam, rozrósł się o 100 procent. Zmieniał się charakter naszej pracy, dochodziły nowe zadania, ostatnio są to badania kliniczne, w które moi pracownicy są także mocno zaangażowani - wskazała. 

 

Przewiń do góry