Prof. Marek Gierlotka kandydatem na prezesa-elekta Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego

Data publikacji:
25/08/2023

Kardiolog prof. Marek Gierlotka, kierownik oddziału w USK w Opolu. Kierownik Oddziału Kardiologii w naszym szpitalu i Kliniki Kardiologii Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Opolskiego oraz dyrektor Instytutu Nauk Medycznych UO prof. Marek Gierlotka jest jednym z trzech kandydatów na prezesa-elekta Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Wybory odbędą się 27 września.   

- PTK to edukacja i promocja zdrowia, wspieranie nauki oraz usprawnianie organizacji służby zdrowia w naszym kraju. Wszystkie te działania są tak samo ważne dla naszego środowiska i wszystkie wymagają rozwoju - wskazuje w spocie promocyjnym prof. Marek Gierlotka. - Kandyduję na prezesa-elekta PTK, ponieważ chcę wspólnie z wami harmonijnie i wielokierunkowo rozwijać naszą kardiologię.

Spot prezentujący kandydaturę prof. Gierlotki i inne spoty o aktywności zawodowej opolskiego kandydata na prezesa-elekta PTK 

Prof. Marek Gierlotka jest specjalistą chorób wewnętrznych i kardiologii, doświadczonym kardiologiem interwencyjnym, przez wiele lat kierującym oddziałami intensywnej terapii kardiologicznej.

Jako absolwent kierunku lekarskiego w Śląskiej Akademii Medycznej w Zabrzu, w 1998 roku Marek Gierlotka rozpoczął pracę zawodową w III Katedrze i Oddziale Kardiologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Ze Śląskim Centrum Chorób Serca związany był nieprzerwanie aż do 2018 r. W maju 2018 r. objął funkcję ordynatora Oddziału Kardiologii w naszym szpitalu, a od września 2020 r. - dyrektora Instytutu Nauk Medycznych Uniwersytetu Opolskiego. W 2021 r. uzyskał tytuł profesora belwederskiego. W 2022 i 2023 r. m.in. kierował organizacją w Opolu Wiosennych Konferencji PTK oraz Dni Serca.
 
 
Wybory do władz PTK w kadencji 2023-2025 odbędą się 27 września br. podczas zwyczajnego walnego zebrania delegatów towarzystwa.
 
Prof. Marek Gierlotka został zgłoszony jako kandydat na prezesa-elekta przez Asocjację Intensywnej Terapii Kardiologicznej i uzyskał poparcie dziesięciu sekcji, asocjacji i zarządów oddziałów regionalnych PTK.
 
Przewiń do góry