Zofia Zarzycka objęła funkcję kierownika apteki, zaopatrującej oddziały i zakłady w naszym szpitalu

Data publikacji:
28/08/2023

Zofia Zarzycka, kierownik szpitalnej apteki. Z wykształcenia jest magistrem farmacji i specjalistą farmacji klinicznej; w trakcie kolejnej specjalizacji z farmakologii. Dotychczas pracowała jako farmaceuta kliniczny na oddziale geriatrycznym. Jest też koordynatorem sekcji geriatrycznej w Polskim Towarzystwie Farmacji Klinicznej.

- Dotychczas pracowałam jako farmaceuta kliniczny na oddziale, zajmując się przeprowadzaniem koncyliacji i przeglądów lekowych u pacjentów geriatrycznych. Wdrożone usługi farmacji klinicznej przyniosły tam znakomite rezultaty i przyczyniły się do poprawy jakości opieki nad pacjentami. Jako koordynator sekcji geriatrycznej w Polskim Towarzystwie Farmacji Klinicznej angażuję się w rozwój tej dziedziny, przyczyniając się do podniesienia standardów opieki farmaceutycznej. W maju 2023 r. uczestniczyłam w Międzynarodowym Programie Staży Zawodowych dla polskich farmaceutów, organizowanym przez Naczelną Izbę Aptekarską we współpracy z Sociedad Española de Farmacia Hospitalaria. W Hospital Universitari Son Espases zdobyłam praktyczną wiedzę w obszarze apteki szpitalnej, ale także w innych sektorach ochrony zdrowia. Zdobytą wiedzę i doświadczenie wykorzystam i będę rozwijać w uniwersyteckim szpitalu w Opolu - zapowiada Zofia Zarzycka, która objęła kierownictwo szpitalnej Apteki.

- Za cel stawiam sobie wprowadzenie nowoczesnego sprzętu poprawiającego jakość świadczonych usług farmaceutycznych i bezpieczeństwo pacjentów oraz wprowadzenie farmaceutów do zespołu multidyscyplinarnego w celu podniesienia jakości opieki nad pacjentami - deklaruje farmaceutka. 

I podkreśla, że interakcje lekowe i terapia monitorowana stężenia leków, które leżą w kręgu jej zainteresowań zawodowych - w znaczący sposób wpływają na bezpieczeństwo i skuteczność leczenia pacjentów.

Podczas zaplanowanego na 28 i 29 września I Sympozjum Polskiego Towarzystwa Farmacji Klinicznej w Warszawie Zofia Zarzycka razem z Agnieszką Fenig, kierownik apteki szpitalnej Miejskiego Szpitala Zespolonego w Częstochowie, poprowadzą jeden z warsztatów poświęcony właśnie koncyliacji i przeglądowi lekowemu u pacjenta geriatrycznego.

Prywatnie Zofia Zarzycka jest mamą dwójki "urwisów". Lubi aktywnie spędzać czas, uprawiając wspinaczkę, jogging oraz pływanie. W wolnym czasie czyta kryminały o tematyce górskiej.

Przewiń do góry