Zestawy puzzli piankowych i gier podarowała dla oddziałów dziecięcych Fundacja Dr Clown Region Opolszczyzna

Data publikacji:
30/08/2023

Darowizna dla oddziałów dziecięcych od Fundacji Dr Clown. - Takie wsparcie jest dla nas bardzo ważne, bo pomaga w zdrowieniu naszych pacjentów - podkreśliła dr hab. n. med. Agata Chobot, kierownik Oddziału Pediatrii, gdzie odbyło się przekazanie darowizny. - Hospitalizowane dzieci potrzebują nie tylko badań i leczenia, ale także zabawy, żeby nie musiały się koncentrować na chorobie, a mogły robić to, co lubią najbardziej.

Na zdjęciu kierownik Oddziału Pediatrii i pielęgniarki oddziałowe Oddziału Pediatrii i Chirurgii Dziecięcej z Doktorami Clownami.

Zabawki trafią do świetlic na Oddziałach Pediatrii i Chirurgii Dziecięcej. Dodatkową wartością tych podarunków - co podkreślali przedstawiciele szpitala - jest ich edukacyjny charakter.

 

- Nawet jako dorośli byliśmy zaciekawieni, jak zaparkować samochody w jednej z gier, którą otworzył mały pacjent. To zapowiada, że dobrą zabawę będą mieć nie tylko pacjenci naszych oddziałów, ale i ich opiekunowie. Bardzo się cieszymy, że będą mieli, czym zająć ręce i głowy w oczekiwaniu na badania, zabieg, czy już w trakcie zdrowienia - skomentowała Dorota Wocka, pielęgniarka oddziałowa Oddziału Chirurgii Dziecięcej.    

- Szpital uniwersytecki w Opolu jest jednym z siedemnastu w kraju, do których nasza fundacja przekazała takie upominki, dzięki współpracy z KIA Polska. Do tutejszych oddziałów dziecięcych przywieźliśmy klocki XXL do budowania i 35 smart gier. Z opisów na opakowaniach gier wynika, że przeznaczone są dla dzieci od 6 roku życia, ale już podczas przekazywania przekonaliśmy się, że czteroletni pacjent też sobie świetnie z logicznymi zadaniami poradził - komentowała Marta Szewerda-Koszyk, koordynator regionalny opolskiego oddziału Fundacji Dr Clown.     

Przewiń do góry