Dziś święto zawodowe fizjoterapeutów. Z tej okazji naszym pracownikom składamy najlepsze życzenia

Data publikacji:
08/09/2023

fizjoterapeuta zajawka2.jpeg

Światowy Dzień Fizjoterapii (ang. World Physical Therapy Day) został ustanowiony w 1996 roku przez Światową Konfederację Fizjoterapii (WCPT). W naszym szpitalu fizjoterapeuci pracują w Zakładzie Rehabilitacji oraz na oddziałach. W zakładzie świadczą usługi ambulatoryjne, m.in. dla pacjentów po urazach, zawałach, a na oddziałach wspierają proces leczenia pacjentów m.in. po wypadkach czy zabiegach chirurgicznych.

- Z okazji święta zawodowego składamy najlepsze życzenia zdrowia, satysfakcji z wykonywanej pracy i wszelkiej pomyślności - mówią dyrektor generalny szpitala Dariusz Madera i dyrektor ds. lecznictwa dr n. med. Andrzej Kucharski.

- W wielospecjalistycznej placówce, jaką jest nasz szpital kliniczny wsparcie fizjoterapeutów w procesie leczenia i powrotu do zdrowia naszych pacjentów jest ogromnie ważne. Są oni członkami zespołów terapeutycznych na oddziałach intensywnej terapii, zarówno dzieci i młodzieży jak i dorosłych, chirurgii, ortopedii, neurochirurgii, kardiologii, kardiochirurgii, interny, a w zależności od potrzeb - także pozostałych - wylicza dyrektor Kucharski.

- Dziękujemy za wasze zaangażowanie, wysiłek, ale też chęć doskonalenia i rozwoju kompetencji zawodowych, co staramy się wspierać, zabiegając o finansowanie kursów - dodaje dyrektor generalny Dariusz Madera.

 

Zespół rehabilitacyjny w USK w Opolu składa się z ponad 30 osób: fizjoterapeutów, masażystów, rejestratorki, psychologa. Rocznie - tylko w Zakładzie Rehabilitacji - z jego pomocy korzysta ponad 2000 pacjentów.

 

- Najliczniejszą grupą wśród naszych pacjentów są osoby ze zmianami zwyrodnieniowymi stawów (barków, bioder, kręgosłupa). W następnej kolejności są pacjenci ortopedyczni, po urazach, ale także - zabiegach, np. wszczepienia endoprotez kolan czy bioder – wylicza Lidia Kalinowska, kierownik Zakładu Rehabilitacji.

Z okazji Światowego Dnia Fizjoterapii Krajowa Izba Fizjoterapeutów inauguruje ogólnopolską kampanię społeczną “Popraw jakość życia” pod hasłem “Fizjoterapia – samo się nie zrobi”.

Zobacz: Fizjoterapeuci z naszego szpitala szkolili się z zakresu taśm mięśniowo-powięziowych

 

Przewiń do góry