Dwa nowe urządzenia uzupełniły wyposażenie Poradni Okulistyki Dziecięcej

Data publikacji:
14/09/2023

Okulistki Anna Werner i Alina Majer-Jabczyńska podczas instruktażu z obsługi nowego autorefraktometru. Autorefraktometr i synoptofor to darowizna przekazana przez Fundacja WOŚP, zakupiona z puli zebranej podczas 30. finału na rzecz okulistyki dziecięcej. Serdecznie dziękujemy za to wsparcie.

Na zdjęciu okulistki Anna Werner i Alina Majer-Jabczyńska podczas instruktażu z używania nowego autorefraktometru.
 

- Autorefraktometr manualny służy do pomiaru wady wzroku: krótkowzroczności, astygmatyzmu, dalekowzroczności - wyjaśnia lek. Alina Majer-Jabczyńska. - Jest bardzo precyzyjny, a jego dodatkową zaletą jest to, że możemy nim diagnozować dzieci ze szczególnymi potrzebami, np. poruszające się na wózkach, które mogły usiąść na krzesełku przy stacjonarnym urządzeniu.

Z kolei synoptofor służy do pomiaru kąta zeza i zaburzeń widzenia, jednoczesnej percepcji i fuzji, czym zajmuje się ortoptystka. Kto choć raz podczas badania okulistycznego miał za zadanie "umieścić lwa w klatce", korzystał właśnie z synoptoforu. Dodatkowo do gabinetu ortoptystki trafiły też tablice do badania zaburzeń widzenia styroskopowego i listwy pryzmatyczne.

Okulistyki Alina Majer-Jabczyńska i Anna Werner oraz ortoptystka Elżbieta Partyka przy nowym synoptoforze.

Na zdjęciu okulistki z ortoptystką Elżbietą Partyką - przy nowym synoptoforze.

W 2022 r. zespół Poradni Okulistycznej dla Dzieci przyjął ponad 3,5 tys. pacjentów. 

Przewiń do góry