Najlepsze życzenia dla zespołu naszej Apteki z okazji święta zawodowego

Data publikacji:
26/09/2023

Dzień Farmaceuty. Dzień Aptekarza. 26 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Aptekarza, a 25 września - 25 września Światowy Dzień Farmaceuty.

- Z okazji świąt zawodowych pracownikom naszej szpitalnej Apteki składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, realizacji ambicji zawodowych i wszelkiej pomyślności - mówią dyrektor generalny Dariusz Madera i dyrektor ds lecznictwa dr n. med. Andrzej Kucharski.

- Bez Was prowadzenie terapii i zabiegów w Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu nie byłoby możliwe. Dziękujemy za Waszą pracę - podkreśla dyrektor Kucharski.

- Nasz zespół liczy obecnie ponad 20 pracowników. Zajmujemy się zabezpieczaniem oddziałów i poradni w leki i sprzęt do prowadzenia terapii i zabiegów, wykonujemy też leki na potrzeby szpitala. Jako, że jesteśmy apteką działającą w szpitalu klinicznym za cel stawiamy sobie realizację nowych zadań związanych z tym obszarem farmacji - mówi Zofia Zarzycka, która pod koniec lipca objęła funkcję kierownika szpitalnej Apteki.

 

26 września to z dzień Kosmy i Damiana - patronów aptekarzy i to święto jest obchodzone przez pracowników aptek w Polsce.

Z kolei Światowy Dzień Farmaceuty - jako samodzielnego zawodu medycznego - obchodzony jest od 2010 r. z inicjatywy Stowarzyszenia Farmaceutów Tureckich, na pamiątkę powstania Międzynarodowej Federacji Farmaceutycznej 25 września 1912 roku.

Turcy zainicjowali też świętowanie dnia farmaceuty 14 maja w 1968 r. z okazji uruchomienia pierwszej klasy farmaceutycznej w Cesarskiej Szkole w 1839 r. Z czasem zyskało ono status święta międzynarodowego jako najdłużej obchodzone na świecie.

 

Przewiń do góry