Prof. Marek Gierlotka wybrany na prezesa elekta Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego

Data publikacji:
28/09/2023

Kardiolog prof. Marek Gierlotka, kierownik oddziału w USK w Opolu. Prof. dr. hab. n. med. Marek Gierlotka, kierownik Oddziału Kardiologii naszego szpitala i Kliniki Kardiologii Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Opolskiego, został wybrany prezesem elektem Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Funkcję tę będzie pełnił przez dwa lata, a następnie - w latach 2025-2027 - pokieruje PTK jako prezes. To ogromne wyróżnienie dla naszego ośrodka.

Prof. Marek Gierlotka jest dyrektorem Instytutu Nauk Medycznych Uniwersytetu Opolskiego i konsultantem wojewódzkim w dziedzinie kardiologii w województwie opolskim.

Dotychczas prof. był członkiem zarządu głównego i przewodniczącym Komisji Inicjatyw Klinicznych PTK, prezesem elektem PTK będzie przez 2 lata, a prezesem w latach 2025-2027.

Przez ostatnie 2 lata profesor kierował też komitetem organizacyjnym wiosennych konferencji PTK i konferencji "Kardiologii Polskiej", na które do Opole przyjeżdżali specjaliści kardiologii z całej Polski.

W naszym szpitalu prof. Gierlotka był jednym z inicjatorów uruchomienia Centrum Naukowo-Badawczego, które dało podstawy do rozwoju nauk medycznych w województwie opolskim, a kierowany przez niego zespół kardiologów realizuje obecnie najwięcej badań klinicznych w naszym ośrodku.

Przewiń do góry