Kierownik i zastępca kierownika szpitalnej Apteki uczestniczą w I Sympozjum Polskiego Towarzystwa Farmacji Klinicznej

Data publikacji:
28/09/2023

Weronika Chojna, z-ca kierownika Apteki i Zofia Zarzycka, kierownik Apteki szpitalnej. Kierownik szpitalnej Apteki Zofia Zarzycka (na zdjęciu z prawej) i jej zastępca Weronika Chojna uczestniczą w I Sympozjum Polskiego Towarzystwa Farmacji Klinicznej, które odbywa się 28-29 września w Warszawie.

Zofia Zarzycka, która funkcję kierownika naszej apteki objęła pod koniec lipca br., prowadzi podczas sympozjum warsztaty nt. „Koncyliacji i przeglądu lekowego u pacjenta geriatrycznego".

"W programie sympozjum przewidziano wystąpienia ekspertów polskich i zagranicznych oraz liczne warsztaty pozwalające uczestnikom zdobywać i doskonalić umiejętności praktyczne" - zapowiedzieli organizatorzy.

"Tematem przewodnim" - jak podali - "są usługi farmacji klinicznej w polskim systemie opieki zdrowotnej, realizowane zarówno w obszarze szpitalnym, jak i podstawowej opieki zdrowotnej".

"Wydarzenie umożliwi osobom zainteresowanym rozwojem usług farmacji klinicznej poszerzanie wiedzy oraz wymianę doświadczeń. Farmacja kliniczna rozwija się dynamicznie, odpowiadając na złożone potrzeby pacjentów i osób wykonujących zawody medyczne w zakresie skuteczności i bezpieczeństwa stosowanej farmakoterapii" - czytamy na stronie internetowej sympozjum.

Przewiń do góry