Minister zdrowia Katarzyna Sójka gościła w naszym szpitalu

Data publikacji:
09/10/2023

Minister zdrowia Katarzyna Sójka i sekretarz stanu  w MON Marcin Ociepa z dyrekcją podczas wizyty w naszym szpitalu. Była to okazja dla dyrekcji do przedstawienia inwestycji zrealizowanych w ostatnich latach w naszym szpitalu dzięki wsparciu finansowemu z budżetu państwa i unijnych programów operacyjnych, którymi dysponował rząd w minionej perspektywie. 

Minister zdrowia Katarzyna Sójka 4 października gościła w naszym szpitalu z opolskimi parlamentarzystami: sekretarzem stanu MON Marcinem Ociepą i poseł Violettą Porowską.

Dyrekcja szpitala przedstawiła zrealizowane w ostatnich latach inwestycje sfinansowane z budżetu państwa za pośrednictwem Ministerstwa Zdrowia, wśród nich m.in. modernizację i wyposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego i Oddziału Pediatrii, a w ostatnim roku - remont i wyposażenie Pracowni Rezonansu Magnetycznego i Pracowni RTG w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej.

Dyrektor generalny Dariusz Madera omówił też najnowszą planowaną inwestycję - termomodernizację kompleksu szpitalnego, na którą USK właśnie pozyskał 60 mln zł z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 

Przewiń do góry