Zakład Diagnostyki Obrazowej

icotel_0.pngTelefony kontaktowe

rejestracja
osobista lub telefoniczna
od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 17:00


77 45 20 330
77 45 20 340

FAX 

77 45 20 331

sekretariat + kierownik

77 45 20 343

e-mail:

 

personel.pngPersonel

dr-Sznajder.jpeg

Kierownik:
dr n. med. Katarzyna Sznajder, specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej

Za-ca kierownika:
lek. Ireneusz Królicki, specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej, specjalista chorób dziecięcych

Kierownik Zespołu Techników Elektroradiologii:
Agnieszka Nowak

Zespół:
W ZDO pracuje 8 lekarzy specjalistów z dziedziny radiologii i diagnostyki obrazowej, w tym lekarz posiadający dodatkowo specjalizację z pediatrii, 8 rezydentów, 19 elektroradiologów RTG, 8 pielęgniarek, 3 rejestratorki oraz sekretarka medyczna.

W strukturze Zakładu zatrudniony jest również fizyk ze stopniem naukowym dr hab., który interpretuje wykonywane w pracowni MR badania spektroskopowe mózgowia.

Zakład pełni całodobowy dyżur z pełnym zakresem usług i stałą obecnością co najmniej jednego lekarza radiologa, co umożliwia zabezpieczenie potrzeb diagnostycznych oddziałów i centrum urazowego USK.

 

infoicon.png Zakres działalności

Zakład Diagnostyki Obrazowej wykonuje kompleksową diagnostykę obrazową obejmującą:

 • badania RTG,
 • badania USG łącznie z techniką dopplerowską,
 • badania tomografii komputerowej,
 • badania rezonansu magnetycznego
 • badania angiograficzne w technice cyfrowej angiografii subtrakcyjnej.

W skład Zakładu wchodzą następujące pracownie:

 • Pracownia Rezonansu Magnetycznego z aparatem Siemens Sola o natężeniu pola 1,5 T umożliwiającym szeroki zakres badań, w tym obrazowanie dyfuzyjne, perfuzyjne i badania MR serca, a także spektroskopię.
 • Pracownia Tomografii Komputerowej, dysponująca dwoma aparatami TK: jednym z najnowocześniejszych w Polsce, z dwuźródłowym tomografem Siemens SOMATOM Drive oraz wielorzędowym tomografem spiralnym Siemens SOMATOM go.Up wraz ze strzykawkami automatycznymi. Urządzenia te oraz odpowiednie oprogramowanie i umiejętności zatrudnionych w Zakładzie elektroradiologów i lekarzy specjalistów umożliwiają wykonywanie i interpretację badań TK w pełnym zakresie, w tym angio-TK tętnic wieńcowych z oceną funkcji serca.
 • Pracownie RTG, dysponujące trzema wielofunkcyjnymi aparatami rentgenowskimi, z pełną automatyką zdjęciową, umożliwiającymi wykonanie całego spektrum konwencjonalnych badań radiologicznych, w tym badań dynamicznych (skopia).
 • Pracownia RTG Stomatologiczna z aparatem do zdjęć punktowych zębów oraz zdjęć pantomograficznych i cefalometrycznych.
 • Pracownie USG - posiadają dwa wielogłowicowe aparaty do diagnostyki ultrasonograficznej, w ramach której wykonujemy, m.in. badania USG narządów jamy brzusznej, moszny, tarczycy i szyi oraz badania przepływów tętniczych i żylnych
 • Pracownia Badań Naczyniowych dysponuje aparatem naczyniowym Philips Azurion 7, umożliwiającym pełną diagnostykę naczyniową w systemie cyfrowym - DSA w tym także w opcji obrazowania wielopłaszczyznowego 3D oraz prowadzenie zabiegów typu PTA, embolizację i zakładanie stent-graftów aortalnych.

W dyspozycji Zakładu jest także kilka mobilnych aparatów RTG, dzięki którym wykonujemy badania radiologiczne u chorych, u których transport do pracowni jest przeciwwskazany, w dowolnym miejscu na terenie szpitala.

Zakład wykonuje badania w bezpośredniej technice cyfrowej, w której interpretacja i archiwizacja badań obrazowych opiera się na plikach DICOM i nośnikach DVD. Szpitalny system RIS/PACS umożliwia całodobowy dostęp do obrazów diagnostycznych oraz opisów badań w obrębie całego szpitala.

Rocznie ZDO wykonuje m.in. ponad 12,5 tys. badań TK, 3,5 tys. badań MR, 11 tys. badań USG, ponad 2 tys. badań UDP oraz około 45 tys. badań RTG.

Właściwa organizacja pracy oraz intensywne szkolenia personelu pozwalają nam na utrzymanie wysokich standardów wykonywanych badań.

 

lokalizacja.pngLokalizacja

Zakład Diagnostyki Obrazowej znajduje się na wysokim parterze w budynku B

Badania UDP realizowane są w gabinecie nr 4, na poziomie -1, w budynku A (dawny punkt szczepień)

mapka_szpital_pogladowa.jpeg

 

 

 

Przewiń do góry