Wspomienie dr. Tomasza Olbrychta. Straciliśmy świetnego specjalistę, pełnego empatii lekarza i przyjaciela

Data publikacji:
03/11/2023

Ostatnie pożegnanie dr Tomasza Olbrychta. Nasz szpital i opolska neurochirurgia nieoczekiwanie stracili świetnego lekarza i człowieka, neurochirurga specjalizującego się w chirurgii kręgosłupa, ale też dydaktyka i naukowca - nauczyciela akademickiego, autora i współautora prac naukowych. Żegnaj doktorze, kolego, przyjacielu !

Zmarły dr Tomasz Olbrycht urodził się w 1988 roku w Świdnicy. Wczesne lata szkolne spędził w Kanadzie. Egzamin maturalny zdawał już w Polsce, po czym w 2007 roku rozpoczął studia na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

W 2013 roku ukończył studia i po odbyciu stażu podyplomowego w 2014 r. rozpoczął pracę w Oddziale i Klinice Neurochirurgii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu: początkowo jako lekarz rezydent, a po ukończeniu szkolenia specjalizacyjnego zakończonego egzaminem, został, w 2020 r., specjalistą neurochirurgiem.

Dał się poznać jako sprawny operator. Realizował się szczególnie w problematyce chirurgii kręgosłupa, w zakresie której w krótkim czasie osiągnął znaczną biegłość.

Uczestniczył w licznych praktycznych kursach doskonalących z zakresu chirurgii kręgosłupa.

Pomimo praktycznego nastawienia do pracy był dydaktykiem - nauczycielem akademickim oraz autorem i współautorem kilku prac publikowanych w recenzowanych czasopismach oraz kilkunastu doniesień zjazdowych.

Doskonalił się również duchowo, oddając się lekturze na temat filozofii i transcendencji.

Opolska neurochirurgia i Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu w nieoczekiwany sposób stracili wartościowego lekarza i człowieka.

Przewiń do góry