Z okazji Światowego Dnia Cukrzycy przypominamy o działalności naszych ośrodków diabetologicznych dla dzieci i dorosłych

Data publikacji:
14/11/2023

Światowy Dzień Cukrzycy Cukrzyca jest chorobą przewlekłą i nieuleczalną. Dlatego chorzy muszą być pod stałą kontrolą lekarską, a swoim trybem życia (właściwa dieta i ruch) mają możliwość ograniczania negatywnych skutków tej choroby. W naszym szpitalu dorosłymi pacjentami z cukrzycą zajmuje się zespół kierowany przez dr hab. n. med. Agatę Bronisz, a dziećmi z cukrzycą - zespół kierowany przez dr hab. n. med. Agatę Chobot.

Światowy Dzień Cukrzycy obchodzimy 14 listopada z okazji urodzin (w 1891 r.) Fredericka Bantinga, który wraz z asystentem Charles’em Bestem, odkrył w 1922 r. insulinę.

Dorośli pacjenci z cukrzycą są leczeni:

W ramach Poradni Diabetologicznej dla Dorosłych działa:

  • Poradnia Terapii Osobistą Pompą Insulinową Dorosłych
  • Poradnia Diabetologiczna dla Ciężarnych Chorych na Cukrzycę

Zespół diabetologiczny dla dorosłych pacjentów w naszym szpitalu jest kierowany przez dr hab. n. med. Agatę Bronisz, prof Uniwersytetu Opolskiego. W jego skład wchodzą lekarze, pielęgniarki, pielęgniarki - edukatorki diabetologiczne, dietetycy i psycholog.

 

Dzieci z cukrzycą diagnozowane i prowadzone są w:

Opolski ośrodek diabetologii dziecięcej:

W skład zespołu diabetologicznego, zajmującego się pacjentami dziecięcymi, a kierowanego przez dr hab. n. med. Agatę Chobot, prof. UO, także wchodzą lekarze, pielęgniarki, pielęgniarki - edukatorki diabetologiczne, dietetycy i psychologowie.

Galeria zdjęć zespołu opolskiego ośrodka diabetologii dziecięcej

 

 

Przewiń do góry