Dziś Światowy Dzień Wcześniaka. To także nasi pacjenci. Leczymy ich i przewozimy karetką N

Data publikacji:
17/11/2023

Jedyna w województwie karetka N, obsługiwana przez zespół Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii Dzieci i Noworodków naszego szpitala. Wcześniaki są w naszym szpitalu leczone w Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii Dzieci i Noworodków. Jako jedyni w województwie dysponujemy też karetką N, do medycznego transportu najmłodszych dzieci.

Wcześniak to noworodek, który przyszedł na świat pomiędzy 22 a 37. tygodniem ciąży. Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu dysponuje jedyną w województwie karetką N, do transportu noworodków i niemowląt do 1 roku życia.

Ambulans N jest wyposażony w specjalistyczny sprzęt monitorujący i urządzenia do ratowania życia i zdrowia maluchów, w tym w sprzęt reanimacyjny.

 

Średnio każdego miesiąca nasz zespół wykonuje ok. 20-25 "kursów" z maluchami na terenie województwa, ale też do innych ośrodków medycznych w kraju.

Wcześniaki są też naszymi pacjentami na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii Dzieci i Noworodków. Tylko w tym roku przyjęliśmy na tym oddziale 160 pacjentów, wśród nich są przedwcześnie urodzeni.

Z okazji Dnia Wcześniaka maluchom i ich rodzicom i opiekunom życzymy dużo, duży siły i miłości.

 

Przewiń do góry