Dzień pluszowego misia. Dziesiątki maskotek i tyle samo uśmiechniętych buzi naszych pacjentów

Data publikacji:
27/11/2023

Wolontariusze z VI LO z upominkami w Oddziale Chirurgii Dziecięcej.  Wolontariusze Fundacji Mam Marzenie i firmy Capita oraz z VI Liceum Ogólnokształcącego w  Opolu zadbali, żeby o uśmiechy na twarzach naszych najmłodszych pacjentów ofiarowując im maskotki z okazji Dnia Pluszowego Misia.

Na zdjęciu powyżej wolontariusze z VO LO z nauczycielką Romaną Kwiecińską i pielęgniarką oddziałową chirurgii dziecięcej Dorotą Wocką.

W miniony czwartek dzieci w Oddziale Pediatrii odwiedzili przedstawiciele fundacji, a w poniedziałek - dzieci w Oddziale Chirurgii Dziecięcej - licealiści. Maskotki trafiły też do najmłodszych pacjentów hospitalizowanych na innych oddziałach.   

- Jest to dla nas wzruszające widzieć uśmiechy naszych najmłodszych pacjentów - mówiła Agata Chobot, kierownik Oddziału Pediatrii. - Taka akcja to miła odmiana dla naszych pacjentów, którzy przychodzą leczyć się tutaj. Każde odciągnięcie ich myślenia o leczeniu, jest bardzo miłe.

Do wręczania maskotek razem z Fundacją Mam Marzenie włączyło się koło wolontariackie "Dobro" działające w firmie Capita.

Z kolei w poniedziałek (27 listopada) Oddział Chirurgii Dziecięcej odwiedzili z maskotkami wolontariusze z VI LO. - To było pospolite ruszenie w całej szkole. Misie przynosili nam i uczniowie, i pracownicy. Mam nadzieję, że to nie ostatnia taka nasza akcja z myślą o pacjentach z uniwersyteckiego szpitala - mówiła Romana Kwiecińska, nauczycielka z VI LO, która koordynowała akcją zbiórki pluszaków.

Zdjęcia z Dnia Pluszowego Misia 2023

 

Dziękujemy wolontariuszom za zaangażowanie w przeprowadzenie akcji dla dzieci hospitalizowanych w naszym szpitalu. Miło nam będzie gościć Was ponownie. 

Przewiń do góry