Akcja profilaktyczna "Andrzejki z wąsem" za nami. Chętnych było tylu, że wyczerpali pulę miejsc z naddatkiem

Data publikacji:
01/12/2023

Akcja "Andrzejki z wąsem" w OKS Odra Opole. 30 listopada w siedzibie OKS Odra Opole przeprowadziliśmy akcję profilaktyczną dla mężczyzn - badania usg pod kątem nowotworu jądra. - To nowotwór diagnozowany u mężczyzn młodych i w średnim wieku, kiedy raczej nie odwiedza się urologa, dlatego ważna jest profilaktyka i regularne samobadanie - mówił podczas brefingu prasowego rozpoczynającego akcję dr hab. n. med. Marcin Życzkowski, prof. UO, kierownik Oddziału Urologii.  

Badania wykonywał lek. Jakub Hobot. - U kilku panów pojawiły się zmiany, które wymagają obserwacji i systematycznej kosnultacji w poradni - mówił pod zakończeniu akcji.

- Cieszę się, że we współpracy z OKS Odra, którego jesteśmy partnerem medycznym, realizujemy projekt badań profilaktycznych dedykowanych panom. Mężczyźni mają tendencję do odkładania planów badań. Dziś robimy je w mniej stresujących niż w szpitalu warunkach. Warto z nich skorzystać - akcentował dyrektor generalny szpitala Dariusz Madera. 

Edukację profilaktyczną podczas wydarzenia poprowadzili studenci medycyny Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Opolskiego Dominik Tenczyński i Michał Kostro.

Do badań zachęcali przedstawiciele szpitala i klubu sportowego, m.in. piłkarz Łukasz Kędziora. - Za chwilę święta. Pewnie nie raz usłyszymy życzenia zdrowia. Takie akcje to okazja do spełniania tych życzeń - mówił.

Relację z akcji można zobaczyć, wysłuchać, przeczytać w Radiu Opole, Nowej Trybunie Opolskiej, Czasie na Opole, TVP3 Opole i 24Opole.

 

Przewiń do góry