Punkt wymazów pod kątem Covid-19

Data publikacji:
17/11/2021

Punkt wymazów przeciwko Covid-19 Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej działa, na poziomie 0, od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 18.00.

Zasady korzystania z finansowanych przez NFZ testów antygenowych, wykrywających wirusa SARS-CoV2, wywołującego chorobę Covid-19:

  • Informacje o wymazach można uzyskać od poniedziałku do piątku pod nr tel. 77 45 20 511 w godz. 8.00 - 14.00 lub e-mailem pod adresem: wymazy@usk.opole.pl.
  • Przed badaniem konieczne jest wypełnienie krótkiego formularza z danymi osobowymi: imię i nazwisko, PESEL i data urodzenia, nr dowodu osobistego, aktualny adres pobytu, numer telefonu, ewentualnie e-mail.
  • Wynik wymazu będzie dostępny na Internetowym Koncie Pacjenta. Pacjenci skierowani na wymaz przez sanepid informację o wyniku badania moglą odebrać SMS-em.
  • Taki wynik jest ważny przez 48 godzin (od pobrania materiału!!!), tylko na terenie Polski. Nie uprawnia on np. do wjazdu do innego kraju. Więcej informacji tutaj

Zasady wykonywania odpłatnych testów antygenowych oraz PCR-NAAT wykrywających koronawirusa.

  • Wynik takich testów (z tłumaczeniem w języku obcym) są uznawane przy wjeździe do innego kraju, w zależności od obowiązujących w danym państwie przepisów epidemiologicznych.
  • Szczegółowe informacje o tych usługach znajdują się tutaj i pod nr tel. 77 45 20 326.

Wymazy dla pacjentów skierowanych na oddziały szpitalne w trybie planowym wykonywane są w Punkcie Przyjęć Planowych. 

Pacjenci przyjmowani na Szpitalny Oddział Ratunkowy mają wykonywane wymazy bezpośrednio na tym oddziale.

 

Przewiń do góry