Dr hab. n. med. Agata Chobot wyróżniona "Pralinką" za działalność na rzecz dzieci z cukrzycą

Data publikacji:
05/12/2023

Kierownik Oddziału i uniwersyteckiej Kliniki Pediatrii prof. Agata Chobot.

Kierownik Oddziału i uniwersyteckiej Kliniki Pediatrii odebrała statuetkę "za dobre serce - najlepsze, jakie można mieć" przyznawaną przez Fundację Diabeciaki podczas XII Pediatrycznej Akademii Diabetologii w Łodzi.  

- To dla mnie najsłodsza pralinka, choć bardzo niskokaloryczna - komentuje żartobliwie dr hab. n. med. Agata Chobot, prof. Uniwersytetu Opolskiego, która 1 grudnia br., podczas XII edycji Pediatrycznej Akademii Diabetologii, współorganizowanej przez łódzką Fundację Diabeciaki, odebrała wyróżnienie. 

- Fundacja honoruje osoby działające na rzecz diabetologii dziecięcej w Polsce, lekarzy ale i osoby niemedyczne, które przyczyniają się do poprawy życia i funkcjonowania dzieci z cukrzycą - kontynuuje prof. Chobot. 

Pediatryczna Akademia Diabetologii (PAD), to coroczne spotkania, w których udział biorą diabetologiczne zespoły terapeutyczne (lekarze, diabetolodzy, endokrynolodzy-diabetolodzy dziecięcy, pielęgniarki, edukatorzy zdrowotni, dietetycy oraz psychologowie.
 
"Utrzymująca się wysoka liczba uczestników (ponad 400 uczestników w 2022 r.) utwierdza nas w przekonaniu, że nasze spotkania są potrzebne, tym bardziej, że jest to jedyna w Polsce konferencja skupiająca wszystkie osoby zajmujące się kompleksowym leczeniem dzieci, młodzieży i młodych osób z cukrzycą" - napisała w zapowiedzi tegorocznej konferencji, w imieniu Komitetu Naukowego i organizatorów PAD, prof. dr hab. n. med. Agnieszka Szadkowska, przewodnicząca Sekcji Pediatrycznej PTD.

Konferencja to okazja do dzielenia się doświadczeniami i wynikami badań w prowadzeniu dzieci, młodzieży i młodych dorosłych z cukrzycą. W tym roku tematem wiodącym była tranzycja z diabetologicznej poradni pediatrycznej do poradni internistycznej oraz organizacjia edukacji i opieki psychologicznej nad osobą z cukrzycą i jej rodziną. Zaprezentowano także planowane modyfikacje zaleceń PTD na rok 2024. W drugim dniu konferencji odbyły się warsztaty w grupach: dla lekarzy, edukatorów, dietetyków i psychologów.
 
 
 
 
Przewiń do góry