Zakład Diagnostyki Laboratoryjnej naszego szpitala kolejny raz potwierdził najwyższą jakość prowadzonych badań

Data publikacji:
02/01/2024

Zakład Diagnostyki Laboratoryjnej. Kierownik Ewa Gawrylak-Dryja - Otrzymaliśmy świadectwo wystawione przez Centralny Ośrodek Badań Jakości w Diagnostyce Laboratoryjnej w Łodzi, na którym każdy z weryfikowanych parametrów otrzymał najwyższe oceny - mówi Ewa Gawrylak-Dryja, kierownik Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej.

- Zarówno dla lekarzy jak i pacjentów to potwierdzenie wysokiej jakości i jednocześnie wiarygodności realizowanych w naszej jednostce badań - wskazuje kierownik. 

Podstawą otrzymania takiego świadectwa jest bezbłędne wykonanie badań potwierdzonych w przesłanych przez ośrodek próbkach. - Uzyskanie najwyższych not przez nasze laboratorium cieszy tym bardziej, że to kolejne takie wyróżnienie - podkreśla Ewa Gawrylak-Dryja.  

ZDL USK w Opolu wykonuje badania na zlecenie szpitalnych oddziałów i poradni, ale także u pacjentów skierowanych z innych podmiotów medycznych, które mają podpisane umowy z USK.

W odpowiedzi na potrzeby pacjentów pobieranie materiałów do badań odbywa się również w soboty (w godzinach od 7:00 do 12:00).

Laboratorium dysponuje nowoczesnymi urządzeniami diagnostycznymi, które pozwalają na usprawnienie i przyspieszenie badań i uzyskiwanie miarodajnych wyników

Więcej informacji i kontakt do ZDL

 

Zobacz galerię zdjęć zespołu ZDL

 

 

Zobacz galerię zdjęć z wyremontowanego w 2022 roku punktu pobrań ZDL

 

Przewiń do góry