W CH Solaris zorganizowaliśmy profilaktyczną akcję kardiologiczną "Zakochaj się w swoim sercu"

Data publikacji:
14/02/2024

Kardiologiczna akcja profilaktyczna z okazji walentynek w CH Solaris. Blisko 100 osób skorzystało w przededniu walentynek z badań i konsultacji kardiologicznych podczas akcji, którą nasz szpital zorganizował w Centrum Handlowym Solaris na placu Kopernika w Opolu.  

Podczas akcji  "Zakochaj się w swoim sercu"  zaproponowaliśmy mieszkańcom badania ciśnienia krwi, EKG oraz konsultacje dietetyczne i kardiologiczne. 

- Naszym celem podczas takich akcji jest zapobieganie chorobom sercowo-naczyniowym poprzez edukowanie osób, które się tutaj dziś pojawiły, ale także sprawdzenie, czy u danej osoby nie pojawiły się już pierwsze objawy choroby. Informujemy na co zwracać uwagę na co dzień, a jakie objawy powinny skłonić do zgłoszenia się do lekarza. Osobom, którzy nie były dotychczas diagnozowane u kardiologa, a są po po 50. roku życia, zalecamy mierzenie ciśnienia i tętna. Złe wyniki są pierwszymi sygnałami, że dzieje się coś nie tak - mówiła dr n. med. Agnieszka Wojdyła-Hordyńska z Oddziału Kardiologii naszego szpitala i prezes opolskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

W akcji udział wzięli specjaliści z Oddziału Kardiologii (lekarze, pielęgniarz, dietetyk) oraz studenci kierunku lekarskiego Uniwersytetu Opolskiego. 

Była ona jednym z punktów programu "Zakochani w Opolu" zaplanowanego z okazji walentynek przez miasto Opole we współpracy z CH Solaris.

Dziękujemy władzom miasta za zaproszenie do udziału w wydarzeniu i promocję naszej akcji, a CH Solaris za gościnę i wsparcie w nagłośnieniu badań.  

 

Przewiń do góry