Na zaproszenie sztabu opolskiego WOŚP wzięliśmy udział w podsumowaniu tegorocznego finału

Data publikacji:
19/02/2024

Podsumowanie finału WOŚP 2024 w MDK w Opolu. Podczas piątkowego (16 lutego) spotkania podsumowującego tegoroczny finał WOŚP opolski sztab dziękował współorganizatorom, a dla dyrekcji USK była to okazja do podziękowania za dotychczasową, wieloletnią współpracę z Fundacją WOŚP i złożenia gratulacji z okazji jubileuszu 70-lecia Młodzieżowego Domu Kultury, w którym opolski sztab ma swoją siedzibę.

W tym roku nasz szpital włączył się w organizację finału w Opole, organizując cykl miniwykładów nt. płuc po pandemii dla uczniów szkół średnich. Prelegentami byli lekarze, fizjoterapeuta i studenci kierunku lekarskiego Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Opolskiego.

Podsumowanie finału WOŚP 2024 w MDK w Opolu.

Jak podała szefowa opolskiego sztabu WOŚP Elżbieta Marciniszyn, tegoroczny wynik finału w Opolu to 763 804,86 zł, a kwota może ulec nieznacznej zmianie po rozliczeniu nieopłaconych jeszcze aukcji internetowych.

Podsumowanie finału WOŚP 2024 w MDK w Opolu.

Po ubiegłorocznym finale nasz Zakład Mikrobiologii złożył wniosek i otrzymał z Fundacji WOŚP komorę laminarną i apart do bardzo szybkiego oznaczania wrażliwości bakterii na antybiotyki, wykorzystywane m.in. przy diagnostyce pacjentów z sepsą.


 

Przewiń do góry