Wszystkiego najlepszego dla naszych psychologów w dniu ich święta zawodowego

Data publikacji:
21/02/2024

Grafika Międzynarodowy Dzień Psychologa. Z okazji Międzynarodowego Dnia Psychologa psychologom pracującym w naszym szpitalu składamy życzenia wszelkiej pomyślności i podziękowania za wysiłek wkładany w codzienną pracę.

W naszym szpitalu psycholodzy są członkami zespołów terapeutycznych w oddziałach, m.in. pediatrii, chirurgii, ortopedii i chorób wewnętrznych - ale też w zależności od potrzeb - na innych - oraz w poradniach, m.in. diabetologicznej dla dzieci, bariatrycznej, w której prowadzone jest chirurgiczne leczenie otyłości, kardiologicznej - dla pacjentów po zawałach, czy poradni leczenia otyłości powiązanej z zaburzeniami endokrynologicznymi.

- Zespół psychologów w naszym szpitalu obejmuje opieką wszystkich pacjentów i personel. Na oddziałach, do których przypisani są psycholodzy, jesteśmy zobowiązani do przeprowadzania wywiadów i badań. W każdej sytuacji, gdy pojawia się obniżenie nastroju, zaburzenie kontaktu logicznego z pacjentem lub gdy pacjent, jest traumatycznym wydarzeniu, operacji czy nowej poważnej diagnozie np. choroby przewlekłej, lekarz wydaje zlecenie na konsultacje psychologiczne dla takiej osoby. Zwykle są to pacjenci leczeni na oddziałach chirurgii, dziecięcych czy wewnętrznych. W ramach oddziałów wewnętrznych dodatkową opieką psychologiczną są także objęci pacjenci geriatryczni - wyjaśnia dr n. społ. Ewelina Wojtarkowska - Forczek.   

W 2023 r., dzięki współpracy z Fundacją Dr Clown Region Opolszczyzna, przeprowadziliśmy "metamorfozę" jednego z gabinetów psychologicznych, w których przyjmowane są m.in. dzieci chorujące na cukrzycę i ich rodzice/opiekunowie.

Zdjęcia gabinetu psychologów po "metamorfozie"

 

Przewiń do góry