Wizyta opolskiej wojewody Moniki Jurek w szpitalu była okazją do omówienia działalności, ostatnich inwestycji i planów

Data publikacji:
21/02/2024

Wizyta wojewody opolskiej Moniki Jurek i dyrektor Wydziału Polityki Społecznej OUW Mirosławy Kwatek-Hoffman. Monika Jurek, wojewoda opolska, gościła dziś (w środę) w szpitalu z Mirosławą Kwatek-Hoffmann, dyrektor Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego. 

Wizyta wojewody opolskiej w szpitalu była okazją do zaprezentowania działalności szpitala, przedstawienia inwestycji zrealizowanych w ostatnim czasie dzięki wsparciu budżetu państwa (pracownia RTG w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej, zmodernizowany SOR i oddział pediatrii, hol główny i korytarze dostosowane do osób ze szczególnymi potrzebami) oraz omówieniu planów nowej - budowy Centrum Sercowo-Naczyniowego. 

- Pokazaliśmy pani wojewodzie i pani dyrektor oddziały i zakłady, które po modernizacji i przeprowadzonych w ostatnim czasie remontach, pozwalają nam na prowadzenie działalności diagnostycznej i leczniczej w komfortowych dla pacjentów i personelu warunkach - mówi Dariusz Madera, dyrektor generalny USK w Opolu.

Możliwości diagnostyki w nowej pracowni RTG przedstawiła dr n. med. Katarzyna Sznajder, kierownik Zakładu Diagnostyki Obrazowej. "Ścieżkę" pacjenta w SOR omówił kierownik oddziału lek. Marcin Pieniążek. O pracy i rozwoju pediatrii w naszym szpitalu opowiadała kierownik oddziału dr hab. n. med. Agata Chobot, zwracając się do wojewody Moniki Jurek i dyrektor Mirosławy Kwatek-Hoffman o wsparcie przy rozszerzeniu działalności pediatrycznej w województwie.

Dyrekcja szpitala i kierownicy oddziałów zabiegów przedstawili gościniom z Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego także plan budowy Centrum Sercowo-Naczyniowego.

- Choroby sercowo-naczyniowe są na czołowym miejscu wśród przyczyn zgonów Polaków. W najbliższych latach w kraju, a jeszcze bardziej w naszym regionie, zwiększy się liczba osób w wieku senioralnym, co oznacza, że przybędzie chorych wymagających pomocy kardiologicznej, chirurgicznej i neurochirurgicznej. Stąd nasz plan na budowę Centrum Sercowo-Naczyniowego, nowego budynku, który pozwoli zabezpieczyć potrzeby mieszkańców województwa opolskiego w zakresie leczenia tych schorzeń - mówił Dariusz Madera, dyrektor generalny.    

Prof. Marek Gierlotka, kierownik oddziału i uniwersyteckiej kliniki kardiologii, wyjaśniał, że nowy budynek pozwoli na zapewnienie kompleksowej międzyzespołowej opieki i leczenia pacjentów. - Teraz także współpracuje, ale oddziały i pracowanie są ulokowane w różnych miejscach szpitala, co utrudnia realizację wspólnych działań. Nowy ośrodek będzie też ważnym argumentem dla młodych lekarzy, żeby chcieli zostawać w regionie, tutaj leczyć i rozwijać się w obszarze naukowym i badawczym - mówił.  

Galeria zdjęć z wizyty

 

Przewiń do góry