Życzenia od dyrekcji i honorowe odznaki KIDL podczas uroczystego spotkania z okazji zawodowego diagnostów laboratoryjnych

Data publikacji:
29/05/2024

Dyrekcja szpitala złożyła życzenia na ręce kierowników zakładów medycyny laboratoryjnej.

Podczas uroczystego spotkania pracowników naszych laboratoriów dyrekcja szpitala złożyła życzenia z okazji obchodzonego w poniedziałek święta zawodowego, a Maria Przystajko z Pracowni Toksykologii naszego szpitala i Lidia Lisowska-Wojtaszek, kierownik laboratorium ze Szpitala Powiatowego w Strzelcach Opolskich, otrzymały honorowe odznaki "Zasłużonego Diagnosty Laboratoryjnego".

Dyrektor generalny naszego szpitala Dariusz Madera i dyrektor ds. lecznictwa dr n. med. Andrzej Kucharski złożyli pracowniom szpitalnych laboratoriów najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta zawodowego (obchodzonego 27 maja).

- Bez Państwa pracy i zaangażowania nie byłoby nowoczesnej medycyny opartej o diagnostykę w różnych jej obszarach, które realizujemy w naszym szpitalu - mówił dyrektor Andrzej Kucharski i przypomniał, że specjaliści medycyny laboratoryjnej pracują w USK w Zakładach Diagnostyki Laboratoryjnej, Mikrobiologii oraz Pracowni Immunologi Transfuzjologicznej i Banku Krwi. 

Dyrektor generalny Dariusz Madera zwrócił uwagę, że do prowadzenia badań wg aktualnych standardów potrzebne są dwa komponenty: odpowiedni sprzęt i wykwalifikowana kadra, która potrafi na nim pracować. - My zabiegamy o to, żeby doposażać Państwa zakłady w urządzenia do prowadzenia badań, wy szkolicie się, doskonalicie umiejętności i poszerzacie wiedzę, korzystając z tego sprzętu. To daje znakomity efekt. W kolejnych etapach rozwoju naszego szpitala zakładamy także rozwój medycyny laboratoryjnej - wskazał dyrektor Madera.  

 

Maria Przystajko z naszej Pracownik Toksykologii i Lidia Lisowska-Wojtaszek, kierownik ZDL Szpitala Powiatowego w Strzelcach Opolskich.

Maria Przystajko od 45 lat związana jest zawodowo z pracą na rzecz diagnostyki laboratoryjnej w województwie opolskim. Podczas drogi zawodowej pełniła różne funkcje, aż jej pasją stała się toksykologia. Jest jedynym diagnostą laboratoryjnym w województwie opolskim z tytułem specjalisty laboratoryjnej toksykologii medycznej. Od 1998 r. koordynuje Pracownią Toksykologii, kiedyś działającej w strukturach Zakładu Medycyny Sądowej, obecnie - Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej. Maria Przystajko była też członkiem Komisji do spraw diagnostyki toksykologicznej powołanej przy Krajowej Izbie Diagnostów Laboratoryjnych, prowadziła też zajęcia seminaryjne z dziedziny toksykologii dla studentów Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Opolskiego. Swoje umiejętności w dziedzinie diagnostyki laboratoryjnej wykorzystuje, przekazując zdobytą wiedzę młodym diagnostom. Jej zaangażowanie i determinacja tworzą podwaliny toksykologii w naszym województwie. Dla opolskiego środowiska diagnostów jest zasłużonym diagnostą a ta wręczana statuetka jest tylko potwierdzeniem.

Lidia Lisowska-Wojtaszek jest diagnostą laboratoryjnym z ponad 40-letnim stażem pracy. Swoją drogę zawodową rozpoczęła i kontynuuje do dziś w Szpitalu Powiatowym im. Prałata J. Glowatzkiego w Strzelcach Opolskich, aktualnie jako kierownik Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej. Praca dla niej była drugim domem. Aktywnie uczestniczyła w szkoleniach, konferencjach, organizowanych na terenie województwa, jednocześnie pomagając w ich organizacji. Zawsze wspierała i pomagała młodym diagnostom w rozwoju ich kariery zawodowej, służąc swoją wiedzą i doświadczeniem. Brała aktywny udział w zebraniach organizowanych przez Opolski Oddział Polskiego Towarzystwa Diagnostyki Laboratoryjnej. Jest jedną z nielicznych już aktywnych zawodowo osób, które tworzyły w województwie podwaliny diagnostyki laboratoryjnej. Swoją postawą i zaangażowaniem w pracy w pełni zasługuje na odznaczenie „Zasłużony Diagnosta Laboratoryjny”, czego potwierdzeniem jest decyzja KIDL.

Takie samo wyróżnienie otrzymała (odebrała je w KIDL) w tym roku wieloletnia kierownik laboratorium Krapkowickiego Centrum Zdrowia Alicja Maciejewska.

Gratulacje wyróżnionym złożyła Anna Zacher, konsultant wojewódzka w dziedzinie diagnostyki laboratoryjnej.

 

Galeria zdjęć ze spotkania

 

Przewiń do góry