Akcja profilaktyczna "Zabierz swoje serce na spacer" na terenie przy zamku w Mosznej

Data publikacji:
03/06/2024

Akcja profilaktyczna "Zabierz swoje serce na spacer" na terenach zamku w Mosznej. Blisko 150 konsultacji i badań wykonali nasi specjaliści w minioną niedzielę (2 czerwca) podczas akcji profilaktycznej "Zabierz swoje serce na spacer". Organizatorem akcji był NFZ w Opolu, a była ona elementem Święta Województwa Opolskiego.   

Uczestnikom akcji - w partnerstwie z opolskim oddziałem Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego - zaoferowaliśmy konsultacje kardiologa dr n. med. Agnieszki Wojdyły-Hordyńskiej, kardiologa-lipidologa Aleksandry Kamińskiej-Kegel, lekarza z Oddziału Chirurgii Pauliny Kotuli, dietetyka-lipidologa Szymona Warzechy, pomiary ciśnienia krwi (wykonywane przez pielęgniarza Konrada Tietza i studentkę kierunku lekarskiego Julię Woźniak) i badania ABI (pod kątem zmian miażdżycowych w tętnicach).

Szpital podczas akcji reprezentował także urolog dr hab. Marcin Życzkowski, zachęcając - wraz z Fundacją Wygrajmy Zdrowie w ramach kampanii "Krwiomocz? Działaj" - do korzystania z badań w kierunku raka urotelialnego. 

Galeria zdjęć

 

Przewiń do góry