Nasz szpital laureatem konkursu "Opolska Firma Przyjazna Cudzoziemcom"

Data publikacji:
21/06/2024

Gala konkursu "Opolska Firma Przyjazna Cudzoziemcom". Okręgowy Inspektor Pracy w Opolu Anna Kołodziej i rzeczniczka prasowa USK Edyta Hanszke-Lodzińska. Dyplomy wyręczono w czwartek 20 czerwca, podczas uroczystego spotkania w budynku CeNaBiz Wydziału Ekonomii i Zarządzania Politechniki Opolskiej, który od trzech lat organizuje ten konkurs. 

Na zdjęciu okręgowy inspektor pracy w Opolu Anna Kołodziej i rzeczniczka prasowa USK Edyta Hanszke-Lodzińska.

Celem konkursu jest docenienie tych pracodawców, którzy przestrzegają przepisów prawa pracy, legalności zatrudnienia oraz kierują się zasadami równego traktowania pracowników bez względu na pochodzenie oraz wspierają ich integrację.

Organizatorem konkursu po raz trzeci był Wydział Ekonomii i Zarządzania Politechniki Opolskiej, we współpracy z Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu, Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki, Opolska Izba Gospodarcza i Okręgowy Inspektorat Pracy w Opolu.

Naukowcy z WEiZ PO zajmują się m.in. problematyką migracji równo emigracji, jak i imigracji, która nasiliła się w naszym województwie po wybuchu wojny w Ukrainie.

Spośród zatrudnionych w naszym szpitalu cudzoziemców zdecydowana większość to obywatele Ukrainy. Niemal połowa wykonuje zawód lekarza, drugie tyle pracuje w Dziale Higieny i Obsługi Żywienia.

Gala konkursu "Opolska Firma Przyjazna Cudzoziemcom". Okręgowy Inspektor Pracy Anna Kołodziej  i rzeczniczka prasowa USK Edyta Hanszke-Lodzińska.

Na zdjęciu nagrodzeni podczas trzeciej edycji konkursu i organizatorzy.

Fot. Politechnika Opolska, Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu

Przewiń do góry