Społeczna odpowiedzialność
-
27/04/2026
Radiolog dr n. med. Katarzyna Sznajder prelegentem spotkania z cyklu "Przychodzi medyk do seniora"
Pierwsze w 2026 roku spotkanie poświęcone było osteoporozie i sarkopenii - schorzeniom prowadzącym do utraty sprawności, zwiększonego ryzyka upadków i złamań oraz pogorszenia jakości życia. Odbyło się w Centrum Senior w Opolu. -
11/03/2026
Dzień Kobiet 2026 z USK w Opolu. Warsztaty dla uczniów opolskich liceów, prelekcja dla seniorek
W opolskich szkołach - wspólnie ze studentkami kierunku lekarskiego - poprowadziliśmy warsztaty poświęcone samobadaniu i profilaktyce raka piersi, a prelekcję dla seniorek na temat miażdżycy kończyn dolnych wygłosił lekarz z oddziału chirurgii. -
23/02/2026
Zamówienia publiczne tematem kolejnego spotkania Zielonej Koalicji dla Zdrowia
Dyrektor generalny Dariusz Madera uczestniczył w okrągłym stole ekspertów, poświęconym tematowi tzw. zielonych zamówień publicznych w ochronie zdrowia, czyli zasadności i sposobom wdrażania kryteriów środowiskowych. -
//
Nasz szpital sygnatariuszem porozumienia na rzecz prewencji sercowo-naczyniowej
47 instytucji z Europy Środkowo-Wschodniej - wśród nich USK w Opolu - podpisało w Lublinie "Memorandum of Understanding" podczas szczytu naukowego organizowanego przez Katolicki Uniwersytet Lubelski i Międzynarodowy Panel Ekspertów Lipidowych. -
//
Akcja "Alpiniści dla Dzieci" po raz trzeci w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu
Dziewięciu alpinistów przemysłowych z całej Polski gościło w naszym szpitalu w ramach tegorocznego finału WOŚP. Zjechali na linach z najwyższego budynku szpitalnego, wymalowali serca na oknach i odwiedzili dzieci leczone w oddziałach. -
//
Czwarta edycja miniwykładów medycznych "Gramy z WOŚP na zdrowie dzieci" za nami
Około 250 uczniów opolskich szkół średnich skorzystało z naszego zaproszenia i wzięło udział w akcji edukacyjnej prowadzonej w ramach 34. Finału WOŚP. Spotkaliśmy się tradycyjnie w Studenckim Centrum Kultury Uniwersytetu Opolskiego. -
//
Nasz szpital włączył się w 34. Finał WOŚP. Razem gramy dla "zdrowych brzuszków" dzieci i młodzieży
Temat tegorocznego finału WOŚP - choroby przewodu pokarmowego u dzieci i młodzieży - jest nam szczególnie bliski, ponieważ nasze zespoły oddziałów dziecięcych (anestezjologii i intensywnej terapii, pediatrii, chirurgii) diagnozują i leczą takich pacjentów. -
//
Psycholog i dietetyk z Oddziału Pediatrii poprowadziły warsztaty dla uczniów
Psycholog Agnieszka Stąpor i dietetyk Dagmara Sulak gościły w szkole podstawowej w Zdzieszowicach, gdzie dla uczniów klas 1-4 poprowadziły warsztaty dotyczące emocji, komunikacji, diety i funkcjonowania dzieci z cukrzycą. Spotkanie odbyło się w ramach ogólnopolskiego programu "Otwarta Firma". -
05/12/2025
Seniorów z gminy Chrząstowice gościliśmy w ramach cyklu „Przychodzi medyk do seniora”
Przygotowaliśmy dla nich prelekcje. O diecie mówiła dietetyk Paulina Polok, o profilaktyce zakażeń i antybiotykoterapii - specjalistka pielęgniarstwa epidemiologicznego Katarzyna Sołtys-Bolibrzuch, a profilaktyce chorób układu sercowo-naczyniowego lek. Paweł Przybyło z Oddziału Kardiologii.
Liczba wyników: 87
