Ho, ho, ho. Mikołajowie dotarli z upominkami do naszych najmłodszych pacjentów

Data publikacji:
06/12/2021

IMG_2786.jpegStudenci i doktorzy clowni wcielili się dziś w postaci mikołajów i obdarowali naszych najmłodszych szpitalnych pacjentów podarunkami: dla młodszych były maskotki, dla starszych - dostosowane do wieku - klocki. 

- Robimy tour po regionie. To wyjątkowy dzień, w którym szczególnie chcemy budzić uśmiechy na twarzach dzieci - mówiła Agnieszka Bąkowska, zastępca pełnomocnika Fundacji "Dr Clown" Region Opolszczyzna, czyli doktor Wiatrak, która dziś z doktorem Hałasem pojawili się z paczkami wypełnionymi prezentami w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu. Przebrani za mikołaja i Olafa z bajki "Kraina Lodu" rozbawiali najmłodszych, animując zwariowane historie.

Dodatkowo Oddział Chirurgii został obdarowany przez fundację tabletem z routerem, z którego będą mogły korzystać hospitalizowane dzieci.

Wcześniej Oddział Pediatrii odwiedzili zaprzyjaźnieni studenci, oczywiście w mikołajowych strojach. 

Świąteczny klimat czuć w USK już od kilku dni, szczególnie właśnie na oddziałach dziecięcych: w minionym tygodniu strażacy OSP z Suchego Boru i Państwowa Straż Łowiecka podarowali na oddział pediatrii leśną choinkę, a do niej nietłukące się ozdoby i światełka.

W atmosferę świąt wprowadzają też najmłodszych pacjentów nauczyciele i wychowawcy z Zespołu Placówek Specjalnych przy ZOZ w Opolu, którzy na korytarzu przed Oddziałem Pediatrii ustawili wykonany z pomocą dzieci piernikowy domek. Na zdjęciu prezentują go: Anna Szymków-Stadnicka (od lewej), Teresa Podolak, Karina Starosta i Ilona Kotulla. 

- W okresie przedświątecznym przygotowujemy razem z dziećmi dużo prac plastycznych i w szpitalnych świetlicach, i na salach chorych.  Angażują się, na ile im stan zdrowia pozwala - opisuje Karina Starosta.      

- Dziękujemy Fundacji "Dr Clown" i innym organizacjom i instytucjom współpracującym z naszym szpitalem za wsparcie, szczególnie tych najmłodszych pacjentów, które jest znakomitym dopełnieniem terapii prowadzonej przez naszych specjalistów. Wolontariuszom dziękuję za ich zapał, niesłabnący mimo ograniczeń w odwiedzinach, które jesteśmy zmuszeni wprowadzać z powodu epidemii - mówi Dariusz Madera, dyrektor generalny USK. 

Kierownik pediatrii dr Agata Chobot opowiadała, że część dzieci było zaskoczonych wizytą mikołajów w szpitalu. - Na taki widok ich samopoczucie od razu się poprawiło. To ważne, żeby także w warunkach szpitalnych mogli przeżywać takie dni jak dzisiejszy z uśmiechem na buziach - mówiła.

Personelowi szpitala dziękujemy za pomoc w bezpiecznym zorganizowaniu wizyt mikołajowych gości.

 

A po zapadnięciu ciemności doktorzy clowni zapowiedzieli świetliste tańce pod oknami USK (od strony oddziałów dziecięcych) i rozświetlenie jedynej takiej w regionie przedszpitalnej świątecznej choinki.     

 

Przewiń do góry