Zespół urologów aktywnie włączył się w VII Śląski Dzień Uroonkologii
Data publikacji:Siódma edycja konferencji poświęconej leczeniu chorób onkologicznych układu moczowego, organizowanej przez Polskie Towarzystwo Urologiczne Oddział Śląsk, odbyła się 8-9 maja w Kędzierzynie-Koźlu. Wzięli w niej udział nasi lekarze: dr hab. Marcin Życzkowski, dr Jakub Ryszawy, Michał Iwanicki, Jakub Hobot, Dariusz Salamon.
Kierownik oddziału i kliniki dr hab. n. med. Marcin Życzkowski, prof. UO, był członkiem komitetu naukowego konferencji, współprzewodniczył sesji naukowej i wygłosił wykład nt. nowoczesnego leczenia uzupełniającego po radykalnej nefrektomii (usunięcia nerki).
Z-ca kierownika oddziału dr n. med. Jakub Ryszawy znalazł się w komitetach naukowym i organizacyjnym konferencji oraz wystąpił z prelekcją nt. multidyscyplinarnego leczenia guzów nadnerczy.
Lek. Michał Iwanicki dzielił się doświadczeniem z zakresu krioablacji jako metody leczenia guzów nerek.
Lek. Jakub Hobot mówił o leczeniu organooszczędzającym u pacjentów z rakiem urotelialnym górnych dróg moczowych.
Na zdjęciach uczestnicy na konferencji (od lewej: Dariusz Salamon, Michał Iwanicki, Jakub Ryszawy, Marcin Życzkowski, Jakub Hobot) i podczas pracy w USK w Opolu

