USK uruchamia gabinet pediatryczny na szczepienie przeciwko Covid-19 dzieci w wieku 5-11 lat

Data publikacji:
14/12/2021

1 (6).jpegPierwsze szczepienia młodszych dzieci w punkcie w USK odbędą się w środę 22 grudnia. W zależności od zainteresowania funkcjonowanie gabinetu pediatrycznego będzie rozszerzane.

E-skierowania na szczepienia dla tej grupy wiekowej (od ukończenia 5 roku życia) są automatycznie wystawiane od 12 grudnia. Takie skierowanie może też wystawić lekarz w punkcie szczepień.

- Od środy 22 grudnia, w każdą środę dla dzieci w wieku 5-11 lat uruchamiamy w punkcie szczepień przeciwko Covid-19 dedykowany gabinet pediatryczny - mówi Małgorzata Czukiewska, koordynator punktu.

W gabinecie tym kwalifikował do szczepień będzie lekarz pediatra i od razu na miejscu będzie można zaszczepić dziecko. Będzie on czynny w każdą środę, w godzinach od 8 do 15.

- W zależności od zainteresowania szczepieniami młodszych dzieci, będziemy zwiększać częstotliwość otwarcia tego gabinetu – zaznacza Małgorzata Czukiewska.

- Dzieci z tej grupy wiekowej otrzymują szczepionki firmy Pfizer w mniejszej dawce – 10 mikrogramów. Schemat szczepienia przewiduje dwie takie dawki w odstępie 21 dni, natomiast dzieci z ciężkimi zaburzeniami odporności otrzymają trzy dawki. Przed każdym szczepieniem rodzic lub opiekun prawny musi wypełnić kwestionariusz, na podstawie którego odbywa się kwalifikacja do szczepienia - - informuje Adriana Mazurkiewicz-Fornalik, pełnomocnik dyrektora ds. praw pacjenta.

Rejestracja dzieci na to szczepienie prowadzona jest w USK:

  • od poniedziałku do piątku,
  • w godzinach 8:00 - 14:00,
  • pod nr tel: 77 45 20 511, 665 995 992.

Do rejestracji potrzebne jest: imię, nazwisko, PESEL oraz numer telefonu komórkowego, na który pacjent będzie otrzymywał powiadomienia w sprawie terminu szczepienia.

Istnieje też możliwość rejestracji przez:

  • całodobową infolinię 989
  • stronę internetową pacjent.gov.pl (Ważne! Dziecko możesz zarejestrować tylko za pomocą tzw. szybkiej rejestracji bez Profilu Zaufanego).
  • wysyłając o treści SzczepimySie na numer 664 908 556 lub 880 333 333.
Przewiń do góry