Certyfikat dla Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej. Najwyższe noty za jakość badań biochemicznych

Data publikacji:
03/01/2022

zajawka.jpegŚwiadectwo z najwyższymi ocenami "bardzo dobrymi" Zakładowi Diagnostyki Laboratoryjnej USK w Opolu wystawił Centralny Ośrodek Badań Jakości w Diagnostyce Laboratoryjnej w Łodzi.

"Biorąc udział w Ogólnopolskim Programie Zewnętrznej Oceny w zakresie chemii klinicznej, w ramach oceny międzylaboratoryjnej oceny jakości badań w 2021 r., - Zakład Diagnostyki Laboratoryjnej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu - uzyskał, zgodnie z przyjętymi kryteriami jakościowymi, pozytywne oceny roczne" - napisano na świadectwie.

Uzyskane przez laboratorium klinicznego szpitala oceny "bardzo dobre" - dla wszystkich sprawdzanych składników (m.in. mocznika, glukozy, bilirubiny czy cholesterolu) - to najwyższe możliwe noty. Wystawione przez łódzkie centrum świadectwo jest ważne do końca 2022 roku.

Dla pacjentów taki certyfikat oznacza, że jakość badań wykonywanych w Zakładzie Diagnostyki Laboratoryjnej USK w Opolu jest na najwyższym możliwym poziomie.

Na zdjęciu (od lewej): Ewa Gawrylak-Dryja, kierownik i Renata Mond-Paszek, zastępca kierownika ZDL USK w Opolu.

Laboratorium USK w Opolu wykonuje badania niekomercyjne - bezpłatne dla pacjentów (na zlecenie oddziałów i poradni szpitalnych) i komercyjne (odpłatne).

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej w zakładce zakłady: https://www.usk.opole.pl/112/128/zaklad-diagnostyki-laboratoryjnej.html

Przewiń do góry